10 Вересня 2017

Lecture of the Future: Nobel Laureate — Harald zur Hausen

Цієї осені стартують лекції Лауреатів Нобелівської премії. Уже зовсім скоро до Києва прибуде Лауреат Нобелівської премії з медицини 2008 року професор Харальд цур Хаузен.

19 вересня він проведе велику відкриту лекцію на тему “Bovine Meat and Milk Factors as Human Pathogens”.

Мова заходу англійська (переклад буде надано)

Посилання для реєстрації — тут.

Кількість місць у залі обмежена. Для всіх зацікавлених буде надано можливість онлайн трансляції лекції.

Харальд цур Хаузен — німецький медик і вчений, лауреат Нобелівської премії у сфері медицини і фізіології 2008 року.

Цур Хаузен отримав цю премію за встановлення ролі папілома вірусів у розвитку раку шийки матки (“for his discovery of human papilloma viruses causing cervical cancer”). Зараз — почесний професор Німецького центру дослідження раку (DKFZ, Deutsches Krebsforschungszentrum) у Гейдельберзі.

Харальд цур Хаузен народився в 1936 році в Гельзенкірхені (Німеччина). Він навчався в Боннському, Гамбурзькому і Дюссельдорфському університетах. У Дюссельдорфському університеті він отримав ступінь доктора медицини й кілька років працював у підпорядкованому університету Інституті медичної мікробіології. У середині шістдесятих цур Хаузер переїхав до Філадельфії (США), де спочатку працював у Лабораторії вірусології знаменитої Дитячої лікарні, а згодом викладав у Пенсильванському університеті. У 1969 році він повернувся до Німеччини і став професором у Вюрцбургськом університеті, потім працював в університетах в Ерлангені і Нюрнберзі й у Фрайбурзі в Брайсгау, а з 1983 року — у Німецькому центрі дослідження раку, який він очолював протягом 20 років (1983—2003 ).

Харальд Хаузен є володарем численних національних і міжнародних нагород, серед яких — медаль Роберта Коха, премія Фонду Чарльза Мотта та ін. Він удостоєний семи почесних вчених ступенів, обраний почесним членом академій, таких як Німецька академія натуралістів “Леопольдіна”, Європейська Академія, Гейдельберзька Академія Наук, Польська Академія Наук, Інститут Медицини Національної Академії Наук (США). Є головним редактором Міжнародного журналу про рак.

Профайл вченого — тут.

Місто

Київ

Адреса

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60, 2 поверх, ауд. 329

Час

19 вересня

Організатор

Європейська мала академія наук

Вартість

Безкоштовно

Купити квитки

Обговорення