13 Вересня 2017

Кінець епохи. Вчителі більше не робитимуть перепис дітей шкільного віку

Вчителі українських шкіл більше не мають робити перепис та вести облік дітей, які охоплені освітою.

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів, сьогодні, 13 вересня, передає прес-служба МОН.

Зокрема, уряд затвердив “Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів”, який замінить “Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку”, що було затверджено ще 2000 року.

У новому документі скзазано, що здійснювати облік дітей шкільного віку повинні районні, районні в містах держадміністрації та міські, селищні, сільські ради, у тому числі об’єднаних територіальних громад, їхні виконавчі органи із залученням територіальних органів Нацполіції та служб у справах дітей.

Документ прямо вказує на заборону залучати працівників навчальних закладів до процесу обліку дітей.

Ухваливши Порядок, прем’єр-міністр Володимир Гройсман виконав обіцянку, що давав учителям під час серпневої конференції педагогічних працівників у Києві.

“Їхнє питання (вчителів – ред.) було абсолютно справедливе. Ця постанова уряду якраз і вирішує проблему перепису дітей. Більше вчителі не повинні цим займатися”, – зазначив Володимир Гройсман.

Фото: автор – alexraths, Depositphotos


Обговорення

 • Валентина Кучеренко

  Повірити не можу! Пам’ять’видає” файли з відірваними собакою рукавами, нетверезими залицяннями учнівських татусів, перепитуванням через височенний паркан “Ви світло перевіряєте чи газ?” і т. п. Починаю вірити у зміни!

  • Сергій Побережець

   Ура… Скільки нецензурної лайки в свою адресу вислухано… Нарешті справедливість взяла верх…

 • Максим Чиж

  А в чому справа? Батьки не хочуть дати дані?

  • Виктория Топол

   Справа в тому, що вчителі мають займатись навчанням учнів, а не збіром даних.

 • Юлия Вельма

  Почему нигде не показан этот документ? Только слухи о нем. Через время окажется что это очередная утка, и учителей опять заставят во время отпуска, в выходной или после работы бегать по домам (причем делают они это бесплатно)

  • Виктория Топол

   Це не качка. Те, що документ з’являється на Урядовомому порталі не одразу - нормальна практика. Зазвичай ухвалені документи публікують за тиждень-два.