14 Листопада 2017

Майже 300 учнів отримали президентські стипендії

270 переможців Всеукраїнських олімпіад та конкурсу Малої академії наук будуть отримувати по 2600 гривень на місяць президентської стипендії.

Про це повідомила прес-служба МОН.

Серед переможців – Анастасія Лівочка зі Львова. Раніше дівчина працювала над винаходами для АТО, а цього року отримала нагороди за екологічну розробку – прилад для пральних машин, який допомагає захистити довкілля від шкоди мильних засобів.

Яна Жабура з Києва – переможниця конкурсу МАН та призерка Конкурсу молодих вчених Європейського Союзу, який відбувся цьогоріч у Таллінні. Вона отримала відзнаку за розробку багатофункціонального робота, який вміє переміщати предмети за певною траєкторією та обертати інструмент навколо трьох осей.

Микола Веремчук з Чернівців отримав спеціальний приз на конкурсі в Таллінні. Його винахід дозволяє визначити густину повітря за фотографії, що спростить роботу вченим.

Майже 300 учнів отримали президентські стипендії

Також серед винаходів стипендіатів – “розумний будинок”, апарат для покращення венозного кровообігу з допомогою струму, удосконалені сонячні концентратори і теплові акумулятори, інноваційний спосіб переробки шин та багато іншого.

Стипендія Президента України – це визнання вашого таланту, працьовитості та потенціалу. Тепер найголовніше – не зупинятися на досягнутому та розвиватися далі. Нікому і ніколи не достатньо лише таланту, за справжніми звершеннями завжди стоїть кропітка праця та цілеспрямованість“, – звернулась до переможців міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зазначається, що розмір стипендії збільшився з 1243 до 2600 гривень на місяць.

Переможці будуть отримувати гроші безпосередньо на свій банківський рахунок. З 2006 до 2017 року лауреатами стипендії президента стали 3240 школярів.

Учасниками Всеукраїнських учнівських олімпіад щорічно є близько 3 мільйонів учнів, з яких понад 2 тисячі змагаються у фіналі.

У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, де учні представляють та публічно захищають наукові роботи за 63-ма науковими напрямами, беруть участь близько 100 тисяч старшокласників-членів Малої академії наук.

Фото: прес-служба МОН


Обговорення