Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

2 Грудня 2020

Презентація практичного посібника “Живі письменники. Батькам”

3 грудня о 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі ”ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги” презентують практичний посібник “Живі письменники. Батькам”, який розміщений у відкритому доступі на сайті “Нова українська школа”.

Посібник вміщує описи 50 дібраних експертами книжок сучасних українських письменників, а також запитання для бесід із дитиною про зміст, ідеї для спільної гри, коментарі психолога. Він стане корисним інструментом для занурення у світ книжок і промоції родинного читання.

Запропоновані в добірці книги стосуються важливих та актуальних тем для дітей 6–10 років. Рекомендовані книжки розраховані на різний рівень читацької компетентності – як для дітей, котрі тільки починають читати, так і для вправних читачів.

Під описом кожної книжки є теги: тематичні  (пригоди, тварини тощо) і психологічні (наприклад, дорослішання, пошук свого “я”). За ними батьки можуть обрати найактуальніше для їхньої дитини. Два основні блоки — “Про що поговорити” та “Як із цим гратися” – орієнтуватимуть у напрямах роботи. Ігри та творчі завдання до текстів поглиблять сприйняття і сприятимуть розвитку творчого мислення. Окремі книжки мають додаткові QR-коди, за якими міститься додаткова інформація (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Книжки на складні теми (втрата, агресія, дискримінація) містять докладні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.

Експертки, які обирали книжки та описували методи роботи з ними:  психологиня Світлана Ройз, письменниці Таня Стус і Марія Артеменко, консультантка з комунікацій та членкиня редакційної колегії видання для молодшої школи “Хрестоматія сучасної дитячої літератури” Іванна Коберник, тренерка НУШ Катерина Волик.

Учасники презентації:

  • Галина Титиш — очільниця ГО “Смарт Освіта”, співзасновниця ГО “Батьківський контроль”, журналістка.
  • Світлана Ройз — дитяча й сімейна психологиня, авторка семи дитячих і дорослих психологічних книжок, авторка й ведуча вчительських семінарів і тренінгів із вікової психології та профілактики вигорання.
  • Таня Стус — дитяча письменниця, менеджерка культурних проєктів, співзасновниця та керівниця проєкту підтримки дитячого читання “BaraBooka”, дитяча психологиня, авторка програм-інтенсивів із літературної освіти для дітей та підлітків, членкиня робочих груп МОН України з розвантаження та осучаснення навчальних програм, керівниця лабораторії дитячого читання НЦ “Мала академія наук України”.
  • Анастасія Євдокимова — начальниця відділу промоції читання Українського інституту книги.
  • Світлана Сом —  керівниця Фундації Дарини Жолдак.
  • Марічка Падалко — ведуча, 1+1

“Живі письменники. Батькам” - спільний проєкт ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги”, реалізований у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

Посібник буде у відкритому доступі на сайті НУШ.

Презентація транслюватиметься на Facebook-сторінках Українського інституту книгиНУШ та Українського кризового медіа-центру, а також на Youtube-каналі Ukraine Crisis Media Center.

Місце

онлайн

Час

3 грудня
11:00

Організатор

”ГО «Смарт освіта» та ДУ “Український інститут книги”

Вартість

безкоштовно

Хочу на подію

Рекомендації

Обговорення