Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Про кумедні й милі подарунки від учнів, які сумські вчителі отримували на свята

Часом учні дарують вчителям подарунки, аби подякувати за їхню турботу й роботу. В Україні це зазвичай роблять на свята. Бувають випадки, коли про такі подарунки батьки дізнаються в спільних чатах. Часто саме обовʼязковий збір коштів – це зовсім не про вдячність і повагу.

Раніше “Нова українська школа” вже розповідала, чи є проявом корупції подарунок вчителю. Ми також акцентували, що бувають ситуації, коли такі подарунки з власної ініціативи батьків можуть морально тиснути на педагогів, створюючи “непроговорені зобов’язання” ставити дитині вищий бал, ніж вона заслуговує. Ми радили батькам, які хочуть віддячити за зусилля і результати роботи педагога, обрати законний спосіб “подяки”, наприклад, ініціювати преміювання вчителя абощо.

Втім, сьогодні сумське медіа “Цукр” спільно з “Новою українською школою” підготували коротку добірку вражень вчителів від креативних та душевних подарунків від дітей. Освітянки розповіли нам про те, що найбільше зачепило й запамʼяталося.

ДАРУВАЛИ СЕНС ЖИТТЯ І КОПЧЕНУ РИБУ

Лариса Костенко працювала вчителькою класу фортепіано в першій та другій дитячих музичних школах міста Суми. Каже, що за цей час було багато креативних презентів від учнів. Наприклад, у якийсь період було модно створювати картини із соломи та робити фотолистівки.

Одна дівчинка подарувала мені бездоганну ілюстрацію, створену із соломи на чорному тлі. Я і досі нею захоплююся”, – ділиться Лариса.

ION-12

Серед найбільш незвичних подарунків від учнів Ларисі – копчена риба та три банки згущеного молока.

В однієї з учениць батько працював на рибному комбінаті, тому на свята вона принесла мені копчену рибу.

Ще один хлопчик приніс мені декілька банок згущеного молока, щоб я “готувала смачні вафельні тортики”, бо йому подобалося, коли я пригощала його солоденьким”, – згадує вчителька.

Колишня освітянка каже, що нехай діти й не знали справжньої цінності речам, проте дарували завжди щиро і з блиском в очах.

Учні завжди знали, що я закохана у свою справу, тож це були не матеріальні презенти, а духовні. Вони передусім дарували мені сенс життя”, – ділиться Лариса Костенко.

ТВОРЧІСТЬ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Ольга Коваленко, вчителька молодших класів сумської спеціалізованої школи № 29, зізнається – емоції приносять творчий підхід і винахідливість.

Зараз діти роблять картини, альбоми з привітаннями, створюють відеоролики. Це дуже приємно і трепетно”, – говорить Ольга.

ION-10

ION-11

На день народження вчительки батьки школярів потішили її домашнім тортом.

Один учень приніс мені коробку своїх улюблених цукерок. Сказав: “Ольго Василівно, це мої улюблені цукерки, тому вирішив подарувати їх і вам!”, – розповідає Ольга Коваленко.

Вихованці минулих випусків вручали вчительці хенд-мейд презенти: сувеніри та листівки.

ION-3

ION-9

“ЗАПАМʼЯТАЛИСЯ ПРИКОЛИ”

Заступниця завідувача кафедри журналістики та філології Сумського державного університету Інна Сипченко працює в закладі з 2005 року й досі пам’ятає цікаві дарунки студентів.

Розповідає, що одна група друкувала “газету” з кумедними висловами викладачів, інші вручали завідувачу кафедри свисток, який ніс у собі винятковий сенс, друкували долари з обличчям викладача.

Одного разу викладач пожартував про закриття заліку за 100 доларів у форматі А4. А студенти на великому ватмані відобразили купюру розміром у тисячу доларів і підставили на малюнок його обличчя” – розповідає Інна Сипченко.

Потішні дрібнички, у яких прихований особливий сенс, викладачі дуже цінують, каже вона. “Нам подобаються приколи – символічні й особливі. Викладачі їх зберігають, адже це приємний прояв уваги з боку студентів”, – запевняє Інна.

А ще додає, що викладачі університету зараз понад усе цінують час зі студентами, тому матеріальні подарунки – не головне.

Зараз особливо бракує взаємодії зі студентами. Тож як подарунки ми б хотіли отримувати увагу: брати участь у спільних заходах, якісно проводити час разом, спілкуватися”, – ділиться Інна Сипченко.

Софія Костенко, журналістка “ЦУКР”, спеціально для “Нової української школи”

Цей матеріал був представлений ГО “Смарт освіта” в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Титульне фото: everydayhealth.com

Фото в тексті: особисті архіви співрозмовниць.

Матеріали за темою

Обговорення