Всі теми

10 Червня 2019

Чілдрен Кінофест визначив переможців

VІ Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків Чілдрен Кінофест визначив найкращі стрічки.

Про це “Новій українській школі” повідомили організатори фестивалю.

У межах фестивалю відбувся конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 160 заявок з усієї України, серед яких обрали 10 фіналістів. Їхні роботи показали в усіх 24 містах проведення фестивалю.

Звання Найкращого українського дитячого фільму року та 20 тисяч гривень нагороди отримала робота про булінг “Лісова школа” 8-річної Анни Зусмановської з Кривого Рогу.

Найкращими стрічками у категоріях 7-10 та 11-14 років стали фільми “Одна історія з життя кота” (режисер – Валерій Бородай, Полтава) та “Я подарую тобі море” (режисерка – Ліза Кузнецова, Маріуполь). Переможці у цих категоріях отримали по 5 тисяч гривень.

Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів у всіх містах проведення фестивалю, та нагороду у розмірі 10 тисяч гривень отримала стрічка “Ти чуєш?” 11-річного Ярослава Багно з Кременчука.

У міжнародному конкурсі фаворитом глядачів стала стрічка “Викрадена принцеса” про часи Київської Русі, набравши 4,79 балів з 5. Друге місце посів естонський фільм “Ліс примарної сови” з 4,75 балами. Третє місце дісталося стрічці виробництва Великої Британії “Зоопарк” – 4,64 бали.

Чілдрен Кінофест відбувся з 31 травня по 9 червня у 24 містах України. Частина квитків на покази були передані юним глядачам із соціально незахищених верств населення: дітям з інвалідністю, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

Частина фільмів із програми буде доступна після фестивалю – всі охочі можуть отримати їх для публічних некомерційних показів в межах кіноклубів, дискусійних клубів, позакласних занять та шкільних уроків. Детальна інформація про проект “Кіноклуб” дивіться за цим посиланням.

Читайте також “Чілдрен Кінофест: 5 фільмів, які можна показати на уроках” та “Чілдрен Кінофест: 10 фільмів, що зняли діти”.

Ілюстрація: Чілдрен Кінофест


Обговорення