445
0
Міністерство освіти і науки України запрошує освітян і освітянок пройти анонімне опитування й поділитися думками та ідеями про те, що саме варто оновити, додати чи зберегти в нинішній системі освіти.
Заповнити анкету всі охочі можуть за посиланням.
Крім того, у МОН повідомили про старт роботи над концепціями освітніх галузей, які мають допомогти зробити навчання більш сучасним і практичним. Ініціатива покликана визначити сильні сторони української освіти й запропонувати шляхи вдосконалення тих практик, що показують меншу ефективність.
Нагадаємо, освітня галузь обʼєднує споріднені предмети й курси. Наприклад, до природничої входить фізика, хімія, біологія, географія, екологія й астрономія як окремі предмети. Або ж їх вивчають як інтегрований природничий курс, який охоплює знання і навички з усіх цих дисциплін.
Зокрема, на основі концепцій фахівці створять:
“Нашому суспільству потрібно створити консолідоване бачення, яким має бути випускник школи, враховуючи виклики війни. Це виклики, повʼязані з розвитком стійкості, адаптивності, громадянської позиції, що спонукатимуть молодь залишатися й повертатися в Україну та бажати зробити внесок в її процвітання”, – пояснила заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
У МОН також розповіли, що для розроблення концепцій освітніх галузей сформують робочі групи, які аналізуватимуть сучасні освітні тенденції, методи викладання та виклики, що постали під час реалізації реформи НУШ.
Перші напрацювання опублікують навесні 2025 року. До цього часу триватимуть регулярні опитування й зустрічі з учителями, учнями й батьками, щоб врахувати їхні ідеї та потреби.
“Цей пакет – концепції, програми й матеріали – протестують з вересня 2025 року в пілотних школах. Перед запуском плануємо оновити освітні простори згідно з концепціями”, – додали в МОН.
Читайте також: “18-річні українці зможуть отримати сертифікати на придбання книг: як подати заявку”.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення