Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

23 Листопада 2023

Ніхто з молоді не хотів би чекати до старості, аби Україна стала такою, як вони мріють – Роман Грищук

Уряд України має створити дієвий план залученості молоді, зокрема, і з інвалідністю, для відновлення післявоєнної України, а також визначити пріоритетні напрями розвитку, аби заохотити українських юнаків і дівчат, що виїхали за кордон, повертатися на Батьківщину.

На цьому наголосив директор з питань реагування на гуманітарну кризу в Україні міжнародної організації “Plan International”, Свен Коппенс, під час зустрічі молоді, влади України й представників міжнародної спільноти “Amplifying youth voices”, яка відбулася 22 листопада в Києві.

Про це НУШ повідомили організатори заходу – Plan International.

Обговорення, яке відбулося під час зустрічі, є важливим кроком до прямого діалогу між молоддю, яка постраждала від війни, та особами, які ухвалюють рішення на різних рівнях.

Під час конференції учасники наголосили на важливості створення формальних і неформальних можливостей для молоді, зокрема, хлопців і дівчат з інвалідністю, впливати на власне майбутнє. Крім того, на думку спільноти, молодь має бути залучена до процесів ухвалення рішень на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.

“Коли мова заходить про такі заходи й такі теми, я завжди думаю, наскільки ми, люди з інвалідністю, можемо бути залучені до них. Так, декого з нас запрошують, але дуже часто нас виключають з діалогу, хоча ми теж є громадянами цієї країни і маємо право голосу”, – поділилася Ліна Дешвар, активістка молоді з інвалідністю, яка працює разом із громадською організацією “Бачити Серцем”.

Як зазначив під час заходу член комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, відновлення та реконструкція України має розпочатися зараз, а головним завданням для цього є навчити молодь бути ініціативною та активною.

“Ніхто з молодих людей, з якими ми сьогодні говорили, не хотів би чекати до старості, аби побачити свою країну придатною для життя, про яке вони мріють. Важливо, однак, переконатися, що вони не лише впливають на процеси прийняття рішень, але й самі стають тими, хто це робить через волонтерство, яке повинно культивуватися в них з дитинства. А цього можна досягти лише через освіту”, – наголосив він.

Міжнародні партнери також підтвердили власну готовність підтримувати ці зусилля й сприяти безпосередній участі, зокрема, дівчат-підлітків і молодих жінок у процесах ухвалення рішень, що стосуються реконструкції та відновлення України.

Читайте також:Ментальне здоров’я на першому плані: молодь запрошують долучитися до програми UPSHIFT”.

Титульне фото: ГО “Plan International”


Обговорення