Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

25 Березня 2022

Окупанти знищують історичну та художню літературу — розвідка

Шкільні підручники з історії України віднесено загарбниками до “екстремістської” літератури.

Головне управління розвідки МО України повідомляє у своєму Telegram-каналі про те, що в бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почали вилучати українську історичну та художню літературу, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди. 

Для цього залучено російські підрозділи “воєнної поліції”. Наразі, окрім репресивних, вони виконують так звані “ідеологічні функції”. Знайдені книжки вилучають, знищують на місці або вивозять у невідомому напрямку.

За інформацією української розвідки, найбільшу зацікавленість викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО / ООС, історії українських визвольних змагань. До “екстремістської” літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу.

Водночас окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. У містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані.

Нагадаємо також, що в Мелітополі окупанти змушують учителів навчати російською.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – nkooume, Depositphotos


Обговорення