Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

9 Лютого 2024

Оповідання письменника й воїна Павла Вишебаби включили в шкільну програму

Оповідання українського письменника й військовослужбовця Павла Вишебаби “Марсіани” включили до однієї з навчальних програм з української літератури для учнів і учениць 7 класу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам автор.

Ознайомитися з текстом оповідання у виконанні Павла можна за посиланням.

Твір увійшов до модельної навчальної програми з української літератури для 7 класів за редакцією Олександра Заболотнього, Ольги Слоньовської й Іванни Ярмульської. Переглянути програму можна тут. Відповідно, вивчати твір Вишебаби будуть ті заклади освіти, колективи яких оберуть програму відповідних авторів.

Як зазначив Вишебаба, оповідання було написане на початку повномасштабного російського вторгнення й увійшло до збірки “Тільки не пиши мені про війну”.

У тексті йде мова про реальні події, які сталися з Павлом і його бригадою на Донеччині: тоді військові вирішили переночувати в порожньому дитячому садочку, де ще вранці навчалися діти. Серед іграшок і малюнків воїни “в камуфляжному одязі й брудними берцями, зі зброєю й неголеними обличчями”, за словами автора, виглядали, ніби “прибульці з іншої планети”.

“Тепер уже ми почуваємось марсіанами, які прибули на затишну Землю”, – йдеться в тексті оповідання.

Крім того, Павло Вишебаба поділився зі своїми читачами історією, яка сталася під час читань “Марсін”в Ужгороді.

“Перший командир моєї бригади, полковник Юрій Беляков, вийшов на сцену з мокрими очима й сказав у мікрофон: “Все так і було”. Сподіваюся, підлітки також зможуть це відчути”, – написав автор.

Раніше ми розповідали хто такі “живі письменники” та як говорити з дітьми про війну та мир через книги.

Титульне фото: Павло Вишебаба; Facebook


Обговорення