409
0
Школярі й школярки з прикордонних громад Чернігівської області отримають понад 500 “блекаутних” рюкзаків – на суму понад 1,4 мільйона гривень – з усім необхідним для навчання під час відключень світла:
Частину з них уже передали учням і ученицям.
Про це редакції “НУШ” повідомили в Міжнародному благодійному фонді savED.
Прикордонні громади Чернігівщини щоденно переживають повітряні тривоги й обстріли. Але попри це там продовжують навчатися тисячі дітей – подекуди, без електроенергії, води та обладнаних укриттів.
Понад 200 “блекаутних” рюкзаків вже передали в Городнянську громаду. Першими їх отримали школярі й школярки з села Смичин, яке пережило російську окупацію у 2022 році. Після звільнення громади учні й учениці з 6 населених пунктів дві зими поспіль були змушені працювати подекуди без освітлення, адже внаслідок атак росії на енергетичну інфраструктуру в їхній школі часто відсутня електроенергія, через що також зникає водопостачання.
“Найкращі в рюкзаку лампа і павербанк! Треба заряджати телефон і світити чимось, якщо світла немає. Вже вчора його не було в нас в селі”, – розповів 6-класник Ігор.
Рюкзаки також уже отримали діти з села Хоробичі, що за 10 км від кордону з білоруссю та за 21 км – від росії. Школярі разом із батьками пережили окупацію, після якої місцева школа стала єдиним опорним закладом для дітей з 11 навколишніх сіл. Утім, умови навчання тут ускладнені: через майже щоденні повітряні тривоги діти змушені проводити по 4–5 годин в укритті.
Усього до зими фонд savED планує передати ще понад 200 “блекаутних” рюкзаків у інші школи Чернігівщини, а також понад 400 – у заклади освіти на Миколаївщині.
Раніше ми розповідали, що 700 українських шкіл отримають грошову допомогу на підготовку до зими.
Титульне фото й фото в тексті: БФ savED
Обговорення