Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

26 Червня 2023

У Бердянську, імовірно, росіяни вбили двох неповнолітніх хлопців за їхню проукраїнську позицію

Від учора в мережі поширюють інформацію про імовірне вбивство в окупованому Бердянську двох підлітків. Ними можуть бути Тігран Оганнісян і Микита Ханганов, яких Слідчий комітет рф звинуватив у нібито підготовці диверсії.

Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини.

Активісти додають: “Їхні [хлопців] справи розслідували в окупованому Бердянську, окупаційна російська влада вирішила передавати справи до суду. Слідчі тиснули на хлопців і їхніх родичів. Зараз ми намагаємось з’ясувати, що сталося. Просимо дочекатися офіційного підтвердження”.

Координаторка ініціативи Ольга Решетилова зазначила, що організація займалася справою хлопців з осені 2022 року.

“Ми ще готуємо офіційну позицію МІПЛ, ще дуже багато невідомих обставин в цій історії, щоб робити однозначні висновки. Але є кілька фактів, про які треба знати і вже зараз чітко зафіксувати, щоб вбивці хлопців не уникли покарання”, – наголосила Решетилова.

Серед фактів вона називає такі:

  1. У вересні минулого року “слідчі” викрали Тіграна Оганнісяна з дому і пʼять днів жорстоко катували. Медійна ініціатива розголосила цю подію.
  2. Слідчі Слєдкома готували справу до суду, обвинувачуючи Микиту й Тіграна в підготовці диверсії.
  3. Європарламент ухвалив резолюцію щодо хлопців, вимагаючи відпустити їх з окупованої території.
  4. Кілька днів тому за хлопцями приїжджав слідчий з озброєним конвоєм, але їм вдалося втекти.
  5. У день перед імовірним вбивством хлопці відзначилися в окупаційній поліції. За пів години до дзвінка слідчого батькам про те, що хлопці вбиті, мама Тіграна розмовляла з ним. Тігран був спокійний, казав, що гуляють з Микитою і думають, як святкувати день народження Микити, якому мало виповнитися 17 років.

“Наразі ми бачимо багато неспівпадінь у фактах, часі, одязі. Тіл хлопців батьки ще не бачили. Натомість рідних з учорашнього вечора мучать допитами і обшуками. Це дає підстави ставити під сумнів основну версію слєдкома про напад на поліцейських. Принаймні батьки Тіграна і Микити вважають, що вся ця перестрілка, передсмертне відео – це постановка для того, щоб убити хлопців”,  – додала координаторка.

Українські слідчі органи порушили кримінальне провадження за фактом вбивства дітей у Бердянську.

Читайте також: “За тиждень п’ятеро дітей отримали поранення, загиблих немає, повністю зруйновані три школи”.

Фото: Тігран Оганесян, скриншот відео, Telegram-канал “БердянсЬк Сьогодні”


Обговорення