Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

4 Червня 2024

У Мінекономіки назвали прогнозований розмір прожиткового мінімуму у 2025 році

За підрахунками Міністерства економіки, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2025 році складе 9 639 гривень. У квітні 2024 року він становив 8 611 гривень.

Про це повідомила Профспілка працівників освіти і науки.

У травні 2024 року профспілкова сторона ініціювала початок переговорів про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2025 рік. Цю суму вираховують на основі середніх цін на споживчі товари й тарифи на житлово-комунальні послуги.

У межах пропозиції відбулося засідання спільної робочої комісії представників профспілок, роботодавців і Міністерства економіки.

Мінекономіки представило оновлений прогноз макроекономічних показників розвитку економіки України на 2025-2027 роки, дані якого вже врахували в проєкті Бюджетної декларації (подали на розгляд уряду). Там також наголосили, що розмір мінімальної заробітної плати на початок 2025 року має бути не нижче, ніж 9 639 грн.

“Проте рішення щодо підвищення мінімальної заробітної плати необхідно приймати з урахуванням реалій та фінансових можливостей бюджету”, – додали в Мінекономіки.

Профспілка своєю чергою пропонує шукати розв’язання відповідного питання між двома показниками:

  • прогнозованим фактичним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2025 році – 9 639 гривень;
  • розміром 50% від прогнозної середньомісячної заробітної плати працівників на кінець 2024 року – 10 905 гривень.

Читайте також: “”Зарплата, підтримка, соціальний статус, спільнота – чотири кити залучення вчителів”: говоримо про мотивацію і проблеми молодих педагогів”.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення