Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

22 Січня 2024

В Україні повідомили про підозру колишнім “міністру освіти і науки днр” і заступнику голови освітнього комітету держдуми росії

В Україні оголосили підозру в сепаратизмі колишньому “міністру освіти і науки” так званої “днр” і ексзаступнику голови відповідного комітету державної думи російської федерації.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора України.

За даними правоохоронців, перший із підозрюваних у 2019-2022 роках незаконно обіймав посаду “міністра освіти і науки днр”. У межах своїх повноважень він здійснював загальне керівництво сферою освіти на тимчасово окупованій території Донецької області.

Зокрема, фігурант впроваджував навчання в місцевих школах російською мовою та намагався інтегрувати освітній процес псевдодержавного утворення “днр” у російський.

Відповідні дії стосувалися не лише початкової та середньої школи, а й закладів вищої освіти, де підготовку студентів здійснювали за стандартами ворога. Випускники таких вишів отримували дипломи за зразком країни-агресора й “мали бути залучені в подальшому до служби в інтересах днр”.

Крім того псевдоміністр декілька разів у росії проводив офіційні зустрічі з представниками влади країни-агресора для обговорення подальших дій у сфері освіти й науки так званої “днр”.

В Україні його звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність держави й участь у діяльності терористичної організації (згідно з частиною 2 статті 110 і частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України).

Другим підозрюваним, про якого повідомив Генеральний прокурор України, є громадянин росії – колишній заступник голови комітету з освіти і науки держдуми рф. Зазначається, що експосадовець у 2015-2021 роках неодноразово публічно закликав до дій, які мали бути спрямовані на порушення суверенітету й територіальної цілісності України. Наразі фігуранту оголосили про підозру за статтею 2 статті 110 ККУ.

Раніше ми розповідали, що, за результатами дослідження, більшість освітян з деокупованих громад підтримують довічну заборону на викладання в українських школах для вчителів-колаборантів.

Титульне фото: “Трибун”


Обговорення