Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

18 Червня 2023

Який алгоритм дій після складання НМТ до вступу в університет – 5 порад для майбутніх студентів

До 23 червня триватиме основна сесія НМТ-2023, а далі випускники обиратимуть заклади вищої освіти для вступу.

Яким має бути шлях від складання НМТ до омріяного університету, портал “Освіта.ua” підготував покроковий алгоритм.

  • Для початку треба перевести результати національного мультитесту у шкалу 100-200 балів (як це зробити, читайте в інструкції НУШ).

Або ж почекати на офіційні результати від УЦОЯО, які кожен з учасників основної сесії НМТ отримає до 28 червня у своєму персональному електронному  кабінеті.

Учасники додаткової сесії отримають свої офіційні результати до 29 липня (додаткова сесія триватиме з 11 по 24 липня).

Для реєстрації кабінету потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі, вказати адресу електронної пошти та внести необхідні дані вступника – інформацію про сертифікат НМТ (ЗНО), свідоцтва про повну загальну середню освіту (атестата) тощо.

Для допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі у приймальних комісіях будуть створені спеціальні консультаційні центри.

  • Із 19 по 31 липня триватиме прийом заяв та документів від вступників (окрім вищих військових закладів освіти, закладів зі специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів).

Цьогоріч вступники можуть подати до 5 заяв на бюджетну форму навчання в будь-який заклад вищої освіти без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які їх подають, та до 15 заяв на контракт.

Вступ абітурієнтів на бюджет відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. У кожній з 5 заяв, які абітурієнт подає на бюджет, потрібно обов’язково встановити її пріоритетність.

  • Не пізніше 5 серпня будуть сформовані рейтингові списки вступників і оприлюднені списки рекомендованих осіб до навчання на бюджетній формі.

Повідомлення про зарахування на бюджет вступники отримають у своєму електронному кабінеті. У ньому ж до 8 серпня вони мають підтвердити вибір місця навчання з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

  • Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування (подача оригіналів документів) та укладення договору про навчання в заклад вищої освіти.

Договір про навчання може бути укладений дистанційно (з накладанням кваліфікованих електронних підписів).

Вступники, місце проживання яких зареєстроване на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після його початку.

Читайте також: “Результати учасників НМТ, які вдалися до недоброчесних схем, будуть анульовані – УЦОЯО”

Фото: УЦОЯО


Обговорення