Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

28 Вересня 2023

Законопроєкт про пришвидшення реорганізації та ліквідації сільських шкіл: про що йдеться в документі

Деякі народні депутати пропонують скоротити термін оприлюднення рішення про реорганізацію або ліквідацію сільських шкіл з 1 року до 3 місяців.

Про це йдеться в проєкті закону щодо спрощення умов трансформації освітньої мережі, який оприлюднили на порталі ВР.

Ознайомитися з порівняльною таблицею діючого закону та пропонованих змін можна нижче або за посиланням.

Автори законопроєкту, зокрема, народні депутати Лариса Білозір, Микола Кучер і Георгій Мазурашу, пропонують внести зміни до статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

Зазначається, що відповідне рішення дозволить пришвидшити ліквідацію, реорганізацію або зміну типу закладу освіти в сільській місцевості.

На думку авторів документа, чинна норма про мінімальний термін оприлюднення в 1 рік значно сповільнює трансформацію освітньої мережі, яка необхідна для ефективного використання органами місцевого самоврядування коштів освітньої субвенції.

“Разом із тим, можливість будь-яких змін в освітній мережі існує лише протягом нетривалого часу літніх канікул. … Зазначена норма унеможливлює трансформацію мережі до початку нового навчального року для тих громад, які не оприлюднили свої проєкти рішень у серпні 2023 року, та спричинить дефіцит освітньої субвенції й значні втрати місцевих бюджетів”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Очікується, що зміни дозволять громадам уникнути дефіциту освітньої субвенції у наступному 2024-2025 навчальному році, а також здійснити трансформацію освітньої мережі відповідно до законодавства.

Варто зазначити, що реорганізація, зміна типу чи ліквідація закладу загальної середньої освіти в сільській місцевості можлива лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника ЗО.

Наразі законопроєкт направлений на розгляд Комітету ВР з питань освіти науки та інновацій, після чого за його хвалення мають проголосувати на засіданні парламенту.

1994965

Раніше ми розповідали, що уряд вніс зміни до Положення про ЗДО.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення