2 703
0
Деякі народні депутати пропонують скоротити термін оприлюднення рішення про реорганізацію або ліквідацію сільських шкіл з 1 року до 3 місяців.
Про це йдеться в проєкті закону щодо спрощення умов трансформації освітньої мережі, який оприлюднили на порталі ВР.
Ознайомитися з порівняльною таблицею діючого закону та пропонованих змін можна нижче або за посиланням.
Автори законопроєкту, зокрема, народні депутати Лариса Білозір, Микола Кучер і Георгій Мазурашу, пропонують внести зміни до статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту”.
Зазначається, що відповідне рішення дозволить пришвидшити ліквідацію, реорганізацію або зміну типу закладу освіти в сільській місцевості.
На думку авторів документа, чинна норма про мінімальний термін оприлюднення в 1 рік значно сповільнює трансформацію освітньої мережі, яка необхідна для ефективного використання органами місцевого самоврядування коштів освітньої субвенції.
“Разом із тим, можливість будь-яких змін в освітній мережі існує лише протягом нетривалого часу літніх канікул. … Зазначена норма унеможливлює трансформацію мережі до початку нового навчального року для тих громад, які не оприлюднили свої проєкти рішень у серпні 2023 року, та спричинить дефіцит освітньої субвенції й значні втрати місцевих бюджетів”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.
Очікується, що зміни дозволять громадам уникнути дефіциту освітньої субвенції у наступному 2024-2025 навчальному році, а також здійснити трансформацію освітньої мережі відповідно до законодавства.
Варто зазначити, що реорганізація, зміна типу чи ліквідація закладу загальної середньої освіти в сільській місцевості можлива лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника ЗО.
Наразі законопроєкт направлений на розгляд Комітету ВР з питань освіти науки та інновацій, після чого за його хвалення мають проголосувати на засіданні парламенту.
1994965Раніше ми розповідали, що уряд вніс зміни до Положення про ЗДО.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення