Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

1 Червня 2024

Здорові стосунки й відчуття спільності під час війни: вийшов новий епізод подкасту для зміцнення ментального здоровʼя “Простими словами”

Для українців і українок вийшов новий епізод подкасту для зміцнення ментального здоровʼя “Простими словами”. У випуску Сью Джонсон, американська клінічна психологиня й авторка методу емоційно фокусованої терапії пар і сімей, розповіла про поширені проблеми в стосунках і пояснила, що робити, щоб не втрачати відчуття зв’язку та близькості навіть під час війни.

Про це редакції “НУШ” повідомили автори проєкту – “The Village Україна”.

Прослухати подкаст всі охочі можуть за посиланнями:

Для користувачів і користувачок за лінком доступна ще й текстова версія інтерв’ю.

Варто зазначити, що ця бесіда стала одним з останніх публічних інтерв’ю психологині. Сью Джонсон померла 23 квітня 2024 року у віці 76 років.

На думку психологині, однією зі значних проблем для багатьох людей є те, що вони ніколи не були в здорових стосунках. Крім того, чоловіки й жінки часто не знають, що їм потрібно у взаєминах і не можуть про це прямо попросити.

За її словами, ознаками здорових стосунків є:

  • відчуття безпеки;
  • відчуття підтримки від партнера;
  • довіра й взаємодопомога в стосунках;
  • зацікавленість внутрішнім світом партнера;
  • зростання разом як особистостей тощо.

“Коли люди почуваються в безпеці одне з одним, вони можуть поділитися тим, що їм дійсно потрібно, своїми вразливостями, і тоді вони фантастично добре ров’язують проблеми разом. Вони просто шукають спільні точки та працюють над рішеннями, і в кінці виявляється, що все було не так уже й страшно”, – пояснила психологиня.

Джонсон також розповіла, що її вражає, як люди в парах підтримують одне одного в наш час. Адже вони водночас переживають жах, страх, втрати й відчуття непевності. А щоб підтримати свого партнера, треба самому утримувати емоційний баланс. Утім, за її словами, пари вчаться це робити: коли одна людина втрачає землю під ногами, її партнер чи партнерка приходить на допомогу. І так по черзі.

Психологиня також наголосила, що люди часто не розуміють, наскільки токсичною є емоційна ізоляція, особливо в часи війни. Адже в період загроз важливо усвідомлювати, що “ми не самотні з цими викликами”.

“Англійці змогли виборсатися з наслідків Другої світової війни, бо тримались одне за одного. Уся суть була в цьому відчутті спільності, яке вони мали впродовж війни та після неї. […] Колись батько сказав мені, що завжди є вибір: ти або борешся зі злом, або здаєшся й дозволяєш себе захопити. Я до сьогодні пам’ятаю, як він мені це говорив, і схиляюся перед усіма, хто знаходить у собі сміливість жити й боротись”, – додала Сью Джонсон.

Знайти корисні ресурси, поради й тренінги щодо життєстійкості освітяни, учні та їхні батьки можуть також на порталі проєкту “Resilience.Help” від ГО “Смарт освіта”.

Раніше ми розповідали, що психологиня Світлана Ройз запустила онлайн-простір турботи “Стійкість для Стійких”.

Титульне фото: “The Village Україна”


Обговорення