#книгоНУШ: Що радять читати освітяни (Частина 3)

Публікуємо третю добірку книжок від освітян. Першу можна подивитись за цим посиланням.

Нагадуємо, що ці книжки ввійдуть до бібіліотеки Осередку навчання освітян упродовж життя “Біла ворона’, створеного рухом EdCamp в Україні. А книжку з підписом та побажанням людини, яка її передала, можна отримати, підтримавши кампанію організації на Спільнокошті.

Також розказуйте про збір книжок для бібліотеки Нової української школи із хештегом #книгоНУШ!

А якщо ви хочете рекомендувати книгу для ініціативи – зв’яжіться, будь ласка, з EdCamp Ukraine: [email protected] чи у Facebook – представники організації розкажуть, як долучитися.

Інна Грішина, директор Видавничої групи “Основа”

Тема грошей упродовж усіх років дорослішання й навіть уже дорослого життя була для мене закритою: гроші – справа економістів-фінансистів-бухгалтерів, тобто – когось іншого, поки я занурююсь у чисту творчість. Хибність і небезпечність такого підходу довелося пізнавати через кризи й утрати. Тому сьогодні особливо радію, адже фінансову грамотність та підприємництво включено до переліку ключових компетентностей Нової української школи. Мої діти навчатимуться розуміти ціну й цінність речей змалку, на зрозумілих життєвих прикладах.

Тому, обираючи книгу для #книгоНУШ, я віддала перевагу саме цій серії від проекту #4mamas Видавничої групи “Основа”.

Книга “Фінансова грамотність для малюків” (у двох частинах) допоможе педагогам і батькам відповісти на багато дитячих запитань про гроші й організувати заняття в класі або вдома. Завдяки цікавим історіям, практичним завданням та іграм, дитина зрозуміє сенс базових економічних понять. З радістю передаю ці посібники до фонду #книгоНУШ.

Тетяна Стус, дитяча письменниця

Одна з найцінніших для мене освітніх громадських ініціатив – EdCamp Ukraine не зупиняється в креативних ідеях для розбудови спільноти відповідального вчительства. Зараз команда формує та з допомогою небайдужих збирає Бібліотеку Нової Української Школи. Книжки з цього флешмобу будуть закуплені для Осередку навчання освітян упродовж життя “Біла ворона”.

От і мене спитали, яку книжку я б радила прочитати тим, хто нині реформує освіту? Реальних претендентів у мене було з десяток. А ще пару десятків я би внесла в список рекомендованого читання вчителям на канікули

Урешті, з тої першої десятки я зупинилася на виданні Стівена Р. Кові “Восьма звичка”. Це дуже розумна, доступно написана, ба навіть сердечна книжка про надважливу для сучасної людини місію. Я дійшла до її розуміння самостійно, через тривалі пошуки самої себе. А Кові дав мені інструменти, натхнення й переконання, що йду правильним шляхом. Мова про шлях лідера. Але не варто сахатися від цього слова – “лідер”. Кожен із нас є лідером у своєму житті незалежно від галузі, від уявлень про масштабність, від кількості людей, із якими ми щодня перетинаємося. От мені й подумалося, що кожен учитель вартий того, щоб усвідомити й усталити в собі цю місію, а потім – поділитися її розумінням, надихнути на це своїх учнів. Незалежно від того, чи це початкова школа, чи підлітки, чи “методичні об’єднання” і т.д.

Отже, #книгоНУШ, я мрію, щоб кожен учитель в Україні знав, як “знайти власний голос” і як “надихнути інших знайти свій голос”. І потім – звучати нам всім разом, суголосно, сильно, потужно, чутно. Всі інструкції – в цій книжці. Автор присвятив її “тим скромним, сміливим і великим серед нас, хто своїм прикладом показує, що лідерство – це вибір, а не посада”.

Даша Непочатова, засновниця nepochatova.com

Передаю в библиотеку Нової Української Школи книгу о пакистанской девочке, которая боролась за свое право на образование, за что была ранена Талибаном выстрелом в голову. Ее хотели убить, но она выжила и рассказала свою историю.

“Я – Малала” – трогательная и вдохновляющая история о том, что каждый из нас личность. И пусть мы не можем сделать всего, но как же важно не отказаться от своего права и возможности сделать то, что в наших силах. Мне очень хочется, чтобы каждая девочка в Украине осознала это. Дорогие учителя, расскажите об этой истории своим ученикам, пожалуйста!

Тетяна Ляшенко, маркетинг-менеджер у Bookling.ua та Linguist Ukraine

Радо приєднуюсь до флешмобу #книгоНУШ та підтримую #EdCampUkraine у створенні бібліотеки для Нової Української Школи!

Від мережі книгарень Bookling.ua та від себе особисто роблю внесок у вигляді двох екземплярів книжки “Who was Anne Frank?” видавництва Penguin.

Михайло Комарницький, директор видавництва “Літопис”

Друзі! У моїх руках книжка відомого експерта з освіти Кена Робінсона, переклад якої щойно вийшов українською мовою, “Освіта проти таланту. Сила творчості”. Цю книжку я хочу порекомендувати вчителеві Нової Української Школи. Як зазначає Робінсон у передмові, “моя мета – допомогти людям усвідомити глибину їхніх творчих здібностей і те, чому вони в них сумніваються; спонукати організації повірити в силу інновацій і створити умови, в яких ті процвітатимуть; а також сприяти творчій революції в освіті”.

Читайте і радійте!

Титульне фото: автор – gdolgikh, Depositphotos

Інші фото – зі сторінок авторів рекомендацій

Матеріали за темою

Обговорення