Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Меморандум – це результат фасилітованих зустрічей між учнями, батьками і вчителями в шести школах по всій Україні та експертного і громадського обговорень. Цей документ має спростити комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу та ухвалення рішень у школі. Він складається з трьох розділів:

Перший розділ присвячено правилам та регламентам, яких не вистачає для врегулювання щоденного життя та розпорядку, які спільнота кожної школи має напрацювати сама.

Другий розділ стосується підвищення ефективності освітнього процесу.

Третій розділ присвячено безпеці в школі, сприятливому фізичному середовищу та комфортній психосоціальній атмосфері.

ilovepdf_merged

Завантажити меморандум можна за цим посиланням.

ВІДЕОЛЕКЦІЯ

Що таке педагогіка партнерства і як школа може ефективно співпрацювати з батьками та учнями? Відповіді на це є у відеолекції “Меморандум співпраці: як запровадити в школі педагогіку партнерства”.

Лекція – це покроковий план, як впровадити документ у будь-якій школі. Тут координаторка проекту зі створення меморандуму Зоя Звиняцьківська розповідає, як користуватись документом. А тренерка з розвитку організацій Наталя Церклевич пояснює, як організувати обговорення документу у великій спільноті.

Розділ 1. Вступ. Навіщо потрібний Меморандум співпраці в школі

Розділ 2. Як ми створювали Меморандум

Розділ 3. Структура Меморандума

Розділ 4. Для кого буде корисний Меморандум

Розділ 5. Приклади. Які ситуації допоможе вирішити Меморандум

Розділ 6. Як домовлятись у великій спільноті, ч. 1

Розділ 7. Як домовлятись у великій спільноті, ч. 2

Розділ 8. Як домовлятись у великій спільноті, ч. 3

Розділ 9. Заключні висновки

Цей курс представлений ГО “Смарт освіта” в межах проекту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.