Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич та уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підписали меморандум про співпрацю.
Про це повідомили на сайті МОН.
Цей меморандум став першим документом між уповноваженою ВР з прав людини та центральним органом виконавчої влади.
“Ми починаємо з освіти, бо вона – початок усього і дотична до дуже великої кількості наших громадян. Якщо людина має освіту, вона отримує більші можливості в житті. Ми сподіваємось, що наша постійна співпраця ще на етапі підготовки всіх документів допоможе зробити підготовку актів якіснішою та оперативнішою“, – зазначила Денісова.
Зокрема, меморанум передбачає:
- Моніторинг стану забезпечення права людини на освіту, аналіз причини системних порушень прав і свобод людини у цій сфері, їхніх наслідків, узгодження пропозиції МОН України щодо усунення таких порушень.
- Узгодження позицій щодо шляхів вирішення проблем, пов’язаних з реалізацією права людини на освіту, забезпечення додержання прав і свобод людини і громадянина під час розроблення проектів нормативно-правових актів, які регулюють роботу системи освіти.
- Взаємодія з громадськими організаціями для проведення аналізу, обговорення напрацювань з питань дотримання прав людини у сфері освіти.
- Організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав (проведення конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей та інших заходів).
- Організація просвітницьких кампаній та заходів щодо підвищення правової поінформованості дітей щодо своїх прав, а також педагогів щодо захисту прав дітей.
- Взаємодія при реалізації заходів на виконання плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року щодо підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини.
- Розроблення та реалізація спільних проектів та/або програм, спрямованих на посилення гарантій прав і свобод людини в діяльності підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН.
- Підготовка пропозицій і рекомендацій до проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій, ратифікації міжнародних договорів, що стосуються прав та свобод людини.
- Залучення фахівців закладів, установ, організацій, підпорядкованих МОН, до підготовки щорічних та спеціальних доповідей уповноваженої в частині, що стосується дотримання прав людини.
Нагадаємо, у 2019 році в Україні з’явиться освітній омбудсмен, який захищатиме права учнів та вчителів.
Фото: Pixabay
Обговорення