10 Січня 2018

Цього року в тест PISA включать розділ “Глобальна компетентність”. Що це?

Тестування рівня освіти PISA у 2018 року включатиме розділ “глобальна компетентність”, який перевірятиме уміння учнів зрозуміти та оцінити різні погляди на світ.

Про це повідомляє “The Pie News“.

Розділ також перевірятиме уміння з повагою взаємодіяти з людьми. Тут будуть завдання щодо феномену “фейкових новин”, глобального потепління і расизму.

Керівник Огранізації економічної співпраці і розвитку (OECD) Андреас Шляйхер зазначив, що новий розділ заснований на предметі вивчення місцевих, глобальних і культурно значущих подій; розуміння світоглядів інших людей; вміння вживати заходів для колективного благополуччя та сталого розвитку.

Тестування у цьому розділі складатиметься з двох частин. Перша – когнітивний тест, за допомогою якого учнів перевірятимуть на здатність критично оцінювати новинні матеріали про глобальні проблеми, розуміння зовнішнього впливу на світогляд та вміння спілкуватися з іншими в міжкультурних контекстах.

Друга частина – довідкова анкета. Тут будуть питання щодо обізнаності про глобальні події, мовних компетентностей та цінностей, яких дотримуються учні.

Фото: pexels.com


Обговорення