Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

17 Жовтня 2017

Україна та Польща підпишуть декларацію про імплементацію мовної статті нового закону

Україна та Польща підпишуть декларацію про основні напрями імплементації в українських школах, в яких навчання ведеться польською мовою, мовної статті нещодавно ухваленого закону “Про освіту”.

Про це домовилися міністр освіти і науки Лілія Гриневич з міністром національної освіти Республіки Польща Анна Залевська сьогодні, 17 жовтня, передає прес-служба МОН.

Зараз сторони працюють над текстом декларації, яку планується підписати вже найближчим часом.

Польська сторона одразу прийняла загальний план імплементації мовної статті – зокрема, поступове збільшення частки предметів, що викладаються українською мовою, до 60% у старшій школі. Проте в них є зауваження щодо неоднозначних формулювань на рівні закону.

“Ми розуміємо важливість для України утвердження української мови як державної, у Польщі ми також багато уваги приділяємо розвитку нашої мови. Однак у нас є двосторонні домовленості. Пункт 4 статті 7 закону каже, що деякі предмети можуть вивчатися мовами Європейського союзу. Але слово можуть – це не гарантія. Має бути гарантія, що певна частина предметів буде вивчатися польською”, – акцентувала Міністр національної освіти Республіки Польща.

На це Лілія Гриневич відповіла, що загальність статті пояснюється тим, що це рамковий закон, і детальніші формулювання буде виписано в спеціальному законі “Про загальну середню освіту” та підзаконних актах Кабміну.

“На роботу над цими документами потрібен час. Зі свого боку ми з самого початку декларували готовність виписати шлях імплементації у двосторонніх документах між країнами. Хочу наголосити, що 5 українських шкіл, де навчання ведеться польською мовою, уже навчаються за моделлю, яку ми пропонуємо для імплементації. Тобто частково предмети у базовій та старшій школі вивчаються українською”, – додала міністр освіти і науки України.

У прес-службі МОН зазначають, що таке навчання дає результати. Попри те, що зараз польською в Україні навчаються 1 785 дітей, у 2017 році лише 1 особа не подолала поріг склав/не склав з української мови. Також лише 5 осіб складали ЗНО польською мовою.


Обговорення