Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

29 Жовтня 2024

“Розуміння розвитку виконавчих функцій в українських дітей”: батьків запрошують взяти участь у дослідженні від Оксфордського університету

Батьків запрошують взяти участь у дослідженні “Розуміння розвитку виконавчих функцій в українських дітей”. Воно покликане докладніше дізнатися:

  • як батьківська поведінка, ставлення й досвід впливають на ранній, когнітивний розвиток дитини;
  • як батьківські стилі виховання у двох різних культурах та країнах (Великобританії та Україні) впливають на розвиток навичок мислення, саморегуляції (емоційної регуляції) та навички уваги.

Про це редакції “НУШ” розповіла авторка дослідження – аспірантка відділу експериментальної психології Оксфордського університету Марина Носик.

Батькам, які хочуть доєднатися до ініціативи, варто написати про це авторці дослідження:

  • в Telegram – @maryna_nosyk_psy;
  • на електронну пошту – [email protected].

Взяти участь у проєкті можуть особи:

  • віком від 18 років;
  • які мають дитину віком від 12 до 30 місяців (на першому етапі дослідження);
  • які мають українське громадянство (можуть мешкати за кордоном) / мешкають в Україні, але є громадянами іншої держави / мали українське громадянство протягом останніх 10 років, але нині живуть за межами України й не мають українського громадянства.

Збір даних триватиме до січня 2026 року. Протягом цього часу батькам необхідно буде заповнити серію опитувальників, які, зокрема, стосуватимуться:

  • батьківських практик, поведінки й ставлення;
  • певних поведінкових характеристик дитини;
  • факторів середовища, які мають вплив на стиль батьківства.

Для участі в дослідженні батькам на електронну пошту надішлють посилання з формою, яка міститиме лист з довідковою інформацією й первинний опитувальник. Після перевірки відповідей та відповідності до критеріїв дослідження, учасникам і учасницям також надішлють посилання на перший набір анкет.

Загалом протягом одного календарного року, батьків попросять заповнити сумарно до 3-х наборів опитувальників:

  • коли дитині буде 12–16 місяців;
  • коли дитині буде 24–30 місяці;
  • коли дитині буде 36 місяців.

На заповнення набору (у будь-який зручний час) в учасників і учасниць піде не більше ніж 60 хвилин. Крім того, батьки можуть заповнити лише частину анкет.

Як подяку за витрачений час, учасники й учасниці проєкту отримають ваучери вартістю 100 гривень (заповнення першого набору опитувальників) або 200 грн (за кожне наступне заповнення), які можна буде використати в інтернет-магазині “Розетка”.

“Нас цікавлять ваш досвід виховання дитини в нестабільному середовищі та ваші очікування від ваших батьківських технік і підходів у вихованні (що ви сподіваєтесь прищепити вашій дитині). Інформація, якою ви поділитеся, допоможе зрозуміти вплив батьківських стилів на ранній розвиток в українських дітей,” – розповіла авторка проєкту.

Результати дослідження використають для написання дисертації, наукових публікацій і презентацій на академічних конференціях, а також інших відповідних заходах. Жодного учасника (-ницю), який (-ка) візьме участь у цьому дослідженні, не можна буде ідентифікувати за допомогою результатів.

Якщо учасник / учасниця вирішить не брати участь у проєкті та захоче, щоб інформацію, яку він / вона надав (-ла), видалили, про це слід повідомити до січня 2027 року, перед тим як результати дослідження підготують до публікації.

Свої питання, що стосуються участі в дослідженні, батьки можуть надіслати на електронну адресу: [email protected]

Читайте також: ”Українців запрошують написати власну історію стійкості: як взяти участь у проєкті”.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення