17 696
0
Кабінет Міністрів України змінив правила ведення військового обліку та порядок отримання відстрочки, які суперечать Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат Верховної Ради України Роман Грищук.
Постанова Кабміну “Про порядок відстрочки від призову на військову службу” набрала чинності 16 січня 2025 року. У постанові йдеться про те, що відстрочка надається до кінця навчального року, тобто до 30 червня.
Як пояснив Роман Грищук, відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається педпрацівникам на особливий період до кінця навчального року, але не більше, як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку. Тобто, коли навчальний рік завершиться, за вказаною постановою відстрочка для педагогічних працівників буде недійсною.
“Відповідно, вчителі будуть мати два місяці [липень-серпень – НУШ] цей розрив відстрочки від мобілізації”, – коментує ситуацію для медіа “Нова українська школа” пан Грищук.
У розмові з кореспондентом медіа “НУШ” пан Грищук зауважив, що згідно Закону України “Про мобілізацію” педагогічні працівники мають законні підстави для відстрочки призову, а от згідно постанови Кабміну – ні, тому виникла правова колізія. “Звісно, що закон має вищу юридичну силу, але ж потім це потрібно доводити ТЦК”, – резюмує депутат. За його словами, вже направлено спільне з депутаткою Наталією Піпою звернення до Премʼєр-міністра.
Пізніше пан Грищук доповнив свою інформацію: “З Кабміном переговорили, зміни внесуть. Освітянам не потрібно хвилюватися: все буде так, як у діючому законі”.
Нагадаємо, раніше медіа “Нова українська школа” повідомляло, що Верховна Рада ухвалила рішення розширити категорію осіб, що не підлягають призову, і внесла до цього переліку педагогічних працівників.
Медіа “НУШ” стежитиме за ситуацією і проінформує колег про оновлення постанови Кабміну, яке дозволить усунути цю правову колізію і гарантувати законні права педагогічних працівників.
ДОПОВНЕННЯ
Пізніше міністр освіти і науки Оксен Лісовий на своїй сторінці у Facebook висловив впевненість, що “будь-які суперечності, які можуть виникати в підзаконних актах чи інших документах, ініційованих ЦОВВ [центральними органами виконавчої влади – НУШ] стосовно цього питання, будуть врегульовуватися відповідно до чинного закону про мобілізацію.”
Фото – Facebook Романа Грищука
Обговорення