5 331
0
Сьогодні, 19 лютого 2025 року, Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо застосування наказу МОН №100 від 27 січня 2025 року. про унормування питання оплати праці педагогів дошкільної освіти після набуття чинності новим Законом України “Про дошкільну освіту”.
Важливо врахувати, що цей наказ досі не набув чинності, хоча вже направлений на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. У МОН наголосили, що “станом на 18.02.2025 наказ МОН № 100 не опублікований в Офіційному віснику України і ще не набув чинності”.
Найважливішим у листі-роз’ясненні МОН №1/3116-25 від 19.02.2025, є те, що всі нормативно-правові акти, розроблені на основі старого закону, залишаються чинними. Це стосується і тих НПА, які регулюють облік робочого часу і оплату педагогів дошкілля. Всі ці норми діятимуть до того моменту, поки Кабінет Міністрів України та відповідні міністерства не приведуть їх у відповідність до вимог нового закону.
Саме тому до набрання чинності нового наказу МОН № 100 продовжує діяти “Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти”, затверджена наказом МОН від 15 квітня 1993 року № 102.
Водночас у МОН уточнили: оскільки з 1 січня 2025 року діє новий закон, то при розрахунку місячної заробітної плати педагогічних працівників дошкілля, відповідно до пункту 68 Інструкції № 102, вже мають застосовуватися норми годин на тиждень (норми педагогічного навантаження на тиждень).
У МОН наголосили, що змінювати штатні розписи й тарифікаційні списки, можна буде лише після набрання чинності наказом МОН № 100. Міністерство застерігає, що “неприпустимо робити зміни умов оплати праці педагогічних працівників “заднім числом” і вираховувати із виплаченої їм заробітної плати кошти за невідпрацьовані години робочого часу понад встановлене в тарифікаційних списках педагогічне навантаження”.
Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” повідомляло, що освітній омбудсмен звернулася до Верховної Ради та МОН через колективні скарги від педпрацівників закладів дошкільної освіти щодо порушення прав окремих категорій педагогічних працівників на тлі введення в дію нового закону про дошкільну освіту. Також у січні Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій визнав незадовільною роботу МОН із реалізації положень відповідного закону та рекомендував терміново вирішити проблему із заробітними платами педпрацівників дошкілля.
Пізніше Служба освітнього омбудсмена оприлюднила роз’яснення МОН про те, як саме треба нараховувати заробітну плату педагогів за новим законом.
Також ми писали, що уряд ухвалив постанову, яка встановлює однакову тривалість щорічної оплачуваної відпустки для всіх педагогічних працівників закладів дошкільної освіти. Тепер вона становитиме 56 календарних днів.
Фото – freepik
Обговорення