23 196
0
Міністерство освіти і науки України не отримувало зауважень від педагогів щодо додаткового бюрократичного навантаження у зв’язку із запровадженням нових підходів до оцінювання. Таку відповідь Міносвіти опублікувало на сайті Кабінету Міністрів України у відповідь на петиції щодо скасування наказу МОН “Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання” від 02.08.2024 №1093.
“Під час проведення апробації вчителі відзначали, що запропоновані процедури і критерії оцінювання створюють передумови для індивідуалізації навчання та надають змогу якісно спланувати індивідуальну роботу з учнями; зауважень від педагогів щодо додаткового бюрократичного навантаження у зв’язку із запровадженням нових підходів до оцінювання знань не надходило”, - зазначає МОН у відповіді на петицію.
Зауважимо, що петиція набрала більше 25 тисяч підписів, необхідних для її розгляду. Як зазначив автор петиції Василь Петращук, рекомендації не сприяють покращенню якості освітнього процесу, а лише створюють додаткове бюрократичне навантаження для вчителів. Автор наголосив на необхідності переглянути підхід до оцінювання результатів навчання в загальній середній освіті і напрацьовувати прості та ефективні методи оцінювання.
Позиція МОН, висловлена у відповіді на петицію, полягає в тому, що запропоновані рекомендації щодо оцінювання результатів навчання проходили апробацію у 145 закладах освіти. Міністерство повідомило, що планує надати додаткові роз’яснення педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти щодо оцінювання знань учнів 5–9 класів.
Крім того, у Міносвіти запевнили, що опрацьовують питання спрощення процедури оцінювання результатів навчання, оновлення інструкції ведення класного журналу.
Медіа “НУШ” звернулося до Міністерства освіти і науки України із запитом на публічну інформацію, щоб отримати повний перелік цих 145 закладів освіти та їхні відгуки щодо нової системи оцінювання.
Фото − Кабінет Міністрів України
Обговорення