739
0
Фізичне покарання дітей залишається серйозною проблемою у світі, незважаючи на численні дослідження, які підтверджують його руйнівний вплив. За даними ЮНЕСКО, 793 мільйони дітей живуть у країнах, де тілесні покарання в школах досі не заборонені повністю.
Про це повідомила освітній омбудсмен Надія Лещик на своїй сторінці у Facebook.
Доповідь Глобальної ініціативи “Тілесне покарання дітей: огляд досліджень щодо впливу та зв’язки” вказує, що фізичне покарання може:
Дослідження, у якому взяли участь понад 14 000 осіб із 32 країн, довело, що діти, які зазнали фізичного покарання, частіше переносять насильство у свої сім’ї, застосовуючи його щодо власних дітей або партнерів. Також встановлено зв’язок між рівнем фізичного покарання дітей і масштабами домашнього насильства в суспільстві: чим більше дітей зазнають покарань, тим вищий рівень насильства щодо жінок.
Окрім того, фізичне покарання збільшує ризики психічних розладів, спроб самогубства, залежності від алкоголю та наркотиків, а також формує синдром жертви, через що такі діти частіше стають жертвами насильства у майбутньому.
Освітній омбудсмен закликав батьків, педагогів і суспільство загалом відмовитися від насильницьких методів виховання та сприяти захисту прав дітей.
Детальніше про наслідки тілесного покарання та способи захисту дітей від насильства – у повному дописі.
Нагадаємо, медіа “НУШ” давало поради, як розвинути школу, чутливу до психічного здоров’я та що навчальні заклади можуть робити для профілактики.
Фото – освітній омбудсмен
Обговорення