8 572
0
Причиною сьогоднішньої зневаги до представників інтелектуальної праці є політика, запроваджена ще з 1918 року. Про це в інтерв’ю медіа “Нова українська школа” заявила директорка Інституту демографії та проблем якості життя Елла Лібанова.
За словами Лібанової, гасла на кшталт “кухарка може керувати державою” та “революції не потрібні математики” вплинуло на психологію значної кількості людей. “Це абсолютно свідомо культивувалося”.
Лібанова нагадала, що за часів Радянського Союзу зарплата у представників робітничих професій була в рази більше, ніж у інженера на тому самому заводі, і назвала це принциповою помилкою.
“Ми це закладали і відповідним чином знижували планку для тих, хто туди йшов”, – додала Лібанова, зауваживши, що швидко це виправити неможливо.
“У нас вважається, що двотижневі курси в Трускавці для депутатів – це достатньо, щоб вони стали фахівцями з економіки, це краще ніж нічого, але плакати від того хочеться, і слава богу, в уряді такого немає”, – резюмувала демографиня.
Більше про ситуацію в системі освіти в Україні з погляду демографії читайте незабаром у широкому інтерв’ю медіа “Нова українська школа” з директоркою Інституту демографії та проблем якості життя Еллою Лібановою.
Фото – РБК-Украина, Виталий Носач
Обговорення