21 651
0
Колишня вчителька хімії Науково-дослідницької школи “Базис” у Києві Анна Арінархова заявила, що зазнавала домагань з боку співзасновника навчального закладу Юрія Білецького.
У дописі на сторінці у Facebook вона розповіла про постійні недоречні коментарі від керівника, які виходили за межі професійного спілкування. За словами Анни, спроби звести на пси таку комунікацію завершилися її звільненням. Вона каже, що причиною їй назвали “образу” Білецького.
“Я обожнювала своїх учнів, свою роботу, неймовірно захоплювалася колегами. Мала призерів олімпіад різних рівнів, організовувала відвідини провідних хімічних компаній та зустрічі з провідними світовими вченими. Останній рік роботи мене включили у програму підготовки викладачів Кембриджських курсів – тобто школа була налаштована на довгу, тривалу співпрацю. “Базис” підходив мені, а я – “Базису”.
Неідеальною школу робило тільки одне – постійні коментарі від засновника Юрія Белецького штибу: “Яка у Арінархової сексуальна зовнішність”, “Арінархова, а правильно казати, що ти дуже сексуальна у чоботах чи що в тебе дуже сексуальні чоботи?” (Вірите, звичайні чорні чоботи)”, – розповідає вчителька.
За словами Арінархової, на четвертому році викладання вона наважилася чинити спротив такій манері спілкування з боку Білецького. Однак ситуація лише погіршилася.
“Я почала відповідати на сексистські коментарі, вказувати на недолугі зауваження. Ставлення до мене раптово кардинально змінилося. Юрій почав публічно мені грубити, показово “затикати рота”, не давати висловити свою думку на робочих нарадах чи позаробочих теревенях у вчительській.
На мій протест, що я заслуговую на повагу у спілкуванні, а не публічні “шмагання”, мені відповіли: “Тебе забагато. Ти перетягуєш на себе увагу всіх вчителів і не даєш розкритися іншим колегам”, – розповідає Анна.
Вже наприкінці січня 2024 року педагогиню раптово зняли з Кембриджської програми. За словами Анни, у приватній розмові це рішення Білецький пояснив тим, що “він невмотивований” залишати її працювати у “Базисі”.
Вже у квітні 2024-го заклад оголосив про відкриту вакансію хіміка, але навіть після цього завідувач кафедри переконував, що це пов’язано “зі збільшенням кількості годин, тому треба ще один вчитель”, говорить Арінархова. Однак наприкінці навчального року жінку звільнили з посади.
“У кінці навчального року мене звільнили з формулюванням: “Аню, ти дуже-дуже класна вчителька. Але ти ОБРАЗИЛА Юрія і так і не залагодила цей конфлікт. Ми прощаємося.
Ніхто не насмілився йому заперечити, висловити зауваження: ні про кадрову політику, ні повагу до жіночої гідності, ні про кордони на роботі”, – говорить Анна і додає, що учні навіть влаштовували “страйк”, звертаючись до керівництва школи з вимогою не звільняти її, але марно.
Жінка зізнається, що після звільнення була у пригніченому стані, який вплинув на її здоров’я. За словами Анни, вона навіть приймала транквілізатори таа антидеплесанти.
“Плакала кожну хвилину, що лишалася наодинці з собою. Бо це було страшенно несправедливо”, – говорить вчителька.
Відтоді минуло чимало часу, і Анна вже влаштувалася на дві нових роботи, де плідно працює, утім наголошує, що відчуття несправедливості не покидає її, тому вирішила дати розголос своїй історії.
Зазначимо, медіа “Нова українська школа” звернулося із запитом до науково-дослідницької школи “Базис”, аби з’ясувати офіційну причину звільнення Анни Арінархової з посади вчительки хімії.
Після того, як ЗМІ надали розголосу допису Анни Арінархової, адміністрація школи “Базис” опублікувала у Facebook заяву, де зазначається, що школа засуджує будь-які форми сексуальних домагань і дискримінації, а також сприятиме всебічному та об’єктивному розслідуванню ситуації. Для встановлення всіх фактів та обставин там створили спеціальну групу, до якої входять як зовнішні незалежні експерти, так і співробітники школи.
Також повідомляється, що на час розслідування засновник закладу Юрій Білецький ухвалив рішення відсторонитися від усіх процесів у школі. Керівництво “Базису” закликало всіх, хто має додаткову інформацію щодо цього випадку або подібних ситуацій, звертатися до адміністрації.
У школі також планують оновити внутрішні правила комунікації та заходи щодо запобігання харасменту та мобінгу.
“Школа “Базис” залишається відкритою до діалогу та дотримується принципів прозорості, справедливості та поваги до всіх учасників освітнього процесу”, – підкреслила директорка закладу Ольга Липко.
Нагадаємо, медіа “НУШ” публікувало поради Офісу освітнього омбудсмена щодо того, як захиститися від цькування на робочому місці.
Фото – Анна Арінархова, Facebook
Обговорення