2 461
0
З 1 вересня 2025 року в українських школах запроваджується новий обов’язковий предмет – “Підприємництво і фінансова грамотність”. Для якісного впровадження цього курсу фахівці Національного банку України розробили відповідний підручник, який отримав гриф “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України” (наказ МОН від 24.01.2025 № 98).
Про це повідомив Національний банк України.
Підручник не лише знайомить учнів із базовими фінансовими поняттями, а й навчає їх застосовувати у реальному житті. Він розроблений на основі практичного підходу – містить вправи та кейси, що допомагають школярам відповідально керувати власними фінансами та приймати зважені економічні рішення.
“Фінансова грамотність – це запорука фінансової стабільності громадян і економічної стійкості країни. Інвестуючи в освіту, ми піклуємося про майбутнє молодого покоління. Важливо, щоб діти ще зі школи навчалися відповідально керувати власними коштами та розвивали підприємницьке мислення”, – наголосив Голова НБУ Андрій Пишний.
Фрагмент підручника вже доступний онлайн. Окрім цього, навчальний заклад може обрати його для використання в освітньому процесі під час конкурсного відбору підручників від МОН, який відбудеться з 31 березня по 4 квітня 2025 року.
Національний банк також подбав про методичне забезпечення вчителів. Незабаром на спеціальному сайті будуть доступні матеріали для викладання предмета:
Крім того, авторський колектив уже працює над відеокурсом для 8 класу на платформі “Всеукраїнська школа онлайн”, а також над підручниками для 9 класу та профільної школи.
Національний банк має закріплений на законодавчому рівні мандат на підвищення фінансової грамотності громадян і активно розвиває освітні ініціативи в межах Національної стратегії розвитку фінансової грамотності до 2030 року.
Запровадження фінансової грамотності як окремого предмета – це важливий крок до підготовки школярів до реального життя. Новий курс допоможе учням ухвалювати обґрунтовані фінансові рішення, формувати відповідальне ставлення до грошей і розвивати підприємницьке мислення, що є важливими навичками у сучасному світі.
Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, що педагоги можуть пройти онлайн-курс із підвищення кваліфікації “Фінансова грамотність для освітян”, над яким працювали провідні експерти фінансового ринку України.
Фото – НБУ
Обговорення