1 920
0
Інспектори Служби освітньої безпеки (СОБ) можуть приймати, реєструвати та розглядати звернення від громадян, зокрема учасників освітнього процесу, щодо можливих випадків булінгу (цькування) у школах.
Про це повідомили в Управлінні організації Служби освітньої безпеки за дорученням керівництва Національної поліції України у відповідь на інформаційний запит медіа “Нова українська школа”.
“Поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Основні повноваження поліції передбачені статтею 23 Закону України “Про Національну поліцію”, а також іншими нормативно-правовими актами прийнятими (виданими) у встановленому порядку”, – зазначили в НПУ.
Ми попросили надати роз’яснення, яким саме нормативно-правовим актом мають керуватися інспектори СОБ під час здійснення своїх повноважень на території шкіл, якщо Порядок реалізації цього експериментального проєкту та Інструкція з організації роботи інспекторів СОБ мають певні розбіжності в контексті прийняття заяв про булінг. На останньому у колонці для медіа “НУШ” наголоcила, зокрема, юристка та голова громадської організації “БатькиSOS” Олена Парфьонова.
Як уточнили в НПУ, Інструкція визначає порядок роботи підрозділів СОБ, які створені для забезпечення безпеки освітнього середовища та захисту прав учасників освітнього процесу у школах.
Водночас Порядок реалізації експериментального проєкту з посилення безпеки в закладах загальної середньої освіти під час воєнного стану визначає процедуру впровадження цього проєкту.
“Нормативно-правові акти (Порядок та Інструкція – ред.) хоча і містять різні принципи правової реалізації, проте не мають юридичних розбіжностей”, – зазначили в Управлінні організації Служби освітньої безпеки НПУ.
Також там додали, що поліцейські, зокрема й інспектори СОБ, здійснюють прийом заяв про можливий булінг відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 листопада 2017 року №930.
“Основним правовим наслідком реагування на випадки булінгу (цькування), у разі наявності його ознак, є притягнення винних до відповідальності, передбаченої статтею 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – заявили в НПУ.
Водночас порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення передбачено Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС від 06 листопада 2015 року № 1376.
Нагадаємо, створення Служби освітньої безпеки у закладах освіти викликало чимало запитань щодо впровадження та механізмів реалізації цієї програми, тож медіа “Нова українська школа” опублікувало відповіді МВС та Міністерства освіти і науки на запитання педагогів та батьків стосовно повноважень інспекторів СОБ.
Пізніше на цю публікацію відреагувала директорка школи Оксана Проскура, яка висловила здивування деякими особливостями роботи СОБ у закладах загальної середньої освіти.
Фото – Національна поліція України
Обговорення