Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

19 Березня 2025

В Україні стартував основний етап міжнародного дослідження PISA-2025

17 березня в Україні розпочався основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025. Тестування триватиме до 4 травня та охопить понад 10 тисяч 15-річних учнів і студентів із 298 закладів освіти, відібраних за спеціальною процедурою.

Про це повідомив УЦОЯО.

Учасники та формат дослідження

До вибірки закладів, сформованої міжнародною компанією Westat, увійшли школи та коледжі з 17 регіонів України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва. Враховуючи безпекову ситуацію, дослідження проводиться серед репрезентативної вибірки закладів як у міській, так і в сільській місцевості.

Тестування відбувається в електронному форматі в спеціальному онлайн-середовищі PISA. Кожен учасник отримує індивідуальний набір завдань, що включає запитання з трьох ключових галузей: читання, математики та природничих наук. Окрім цього, у 2025 році оцінюватимуться навички навчання в цифровому світі (Learning in the Digital World, LDW) та знання іноземної мови (Foreign Language Assessment, FLA).

Основною галуззю дослідження у 2025 році є природничі науки, тому більшість учасників виконуватиме саме такі завдання. Водночас PISA не перевіряє знання шкільної програми, а оцінює, наскільки підлітки можуть застосовувати отримані знання в реальному житті.

Чому це важливо?

PISA допомагає зрозуміти, які чинники впливають на успішність учнів. Для цього всі учасники тестування, а також керівництво закладів освіти заповнюють анкети. Анкетування учнівства стосується їхнього досвіду навчання та умов, у яких вони здобувають освіту. Директори шкіл надають інформацію про педагогічні практики, кадрове забезпечення та ресурси закладу.

Україна бере участь у PISA втретє: вперше це було у 2018 році, а вдруге – у 2022 році, вже в умовах повномасштабного вторгнення. Оцінювання 2025 року дасть змогу порівняти досягнення українських учнів з попередніми результатами та оцінити вплив війни на освіту. Усі отримані дані є деперсоніфікованими та використовуються для аналізу на рівні країни, а не окремих закладів чи регіонів.

Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” анонсувало початок чергового циклу PISA та розповідало, що буде у фокусі уваги цього разу.

Фото – УЦОЯО

 


Обговорення