Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

27 Березня 2025

Міносвіти врахувало деякі із пропозицій щодо штатних розписів закладів дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України отримало понад 10 тисяч пропозицій щодо формування штатних розписів у закладах освіти. Про це повідомила заступниця міністра освіти з питань дошкілля Анастасія Коновалова в інтерв’ю медіа “Нова українська школа”.

За її словами, після відкритого звернення до працівників дошкільної освіти під час вебінару із проханням надсилати свої ідеї фахівці відгукнулися масово. “Люди сіли у свій вільний час і написали. Це означає, що вони взяли на себе відповідальність”, — зазначила Коновалова, додавши, що її це вразило. Вона також підкреслила, що пропозиції мали глибокі обґрунтування, порівняльні таблиці та аналітичні розрахунки, які стали у нагоді для обговорень із Міністерством фінансів.

Коновалова зауважила, що жодна робоча група не змогла б врахувати всі нюанси освітнього процесу, оскільки ситуація в закладах освіти суттєво різниться залежно від регіону, типу населеного пункту та інших факторів.

Більше про реформу дошкільної освіти в інтерв’ю заступниці міністра освіти Анастасії Коновалової медіа “Нова українська школа”, що буде невдовзі оприлюднено на нашому сайті.

Після аналізу отриманих пропозицій Міністерство освіти внесло кілька суттєвих змін до штатних розписів.

Зокрема, для інструкторів з фізкультури зменшили кількість груп з восьми до шести. Для методистів чітко зафіксували навантаження на кожну групу, окремо визначивши менше навантаження для інклюзивних груп. Також врахували важливість додаткової команди супроводу та введення методиста для раннього втручання.

Багато пропозицій було враховано щодо кухарів у закладах освіти. Водночас пропозиції щодо діловодів не підтримали. За словами Коновалової, головне завдання — не збільшувати кількість діловодів, а зменшувати паперову роботу. Вона наголосила, що наразі ведеться окрема робота з аналізу бюрократичного навантаження на педагогічних працівників дошкільної освіти.

Фото — Нова українська школа


Обговорення