713
0
Росія продовжує інформаційну експансію на окупованих територіях України. Міністерство освіти РФ розіслало в усі школи захопленої частини Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей список фільмів, рекомендованих для перегляду учням після уроків.
Про це написала новинна компанія “Relocated media cluster”, яка підтримує зв’язок з українцями на тимчасово окупованих територіях.
Загалом у переліку, який нав’язують окупанти, — 236 кінострічок, серед яких 88% зняті ще за часів СРСР. Це радянські фільми, наповнені ідеологічними наративами та пропагандою. Українським дітям, які народилися й росли у незалежній державі, ці історії є чужими, але окупанти намагаються нав’язати їм відповідне світосприйняття.
До списку для старшокласників увійшли такі радянські кінострічки, як “Чапаєв”, “Броненосець Потьомкін”, “Піднята цілина” та інші зразки пропагандистського агітпрому. Молодшим школярам пропонують дивитися “Чебурашку” (нову версію), “Каштанку”, “Чука та Гека”, “Денискіни оповідання” та подібний контент.
Окупаційна адміністрація використовує радянське кіно як інструмент для поступової русифікації та підготовки українських дітей до життя в російському середовищі, яке намагаються загнати у минуле.
Проте в списку є і нова “документалістика”, головна мета якої — виправдання агресивної політики РФ. Серед таких фільмів — пропагандистський цикл “Міфи про Росію”, створений за книгою російського міністра культури Володимира Мединського. В одному з епізодів авторам “вдається” довести, що Росія ніколи не нападала на інші народи, а приєднання територій, наприклад, Сибіру, відбувалося не через війни, а шляхом “інкорпорації”.
Окремий сюжет присвячений спростуванню факту, що Іван Грозний убив свого сина. Російські “дослідники” використовують суперечливі дані радянських антропологів, аби довести, що це нібито вигадка Заходу.
Таким чином, через шкільний перегляд фільмів окупанти намагаються не лише “виховати” українських дітей у дусі радянської ностальгії, а й нав’язати їм ідеї про “доброзичливість” Росії. В умовах відсутності альтернативної інформації протистояти такому впливу дітям надзвичайно складно.
Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” повідомляло, що окупанти встановлюють у школах на ТОТ скриньки для доносів.
Фото — freepik
Обговорення