1 050
0
Згідно з дослідженням Google, 79% підлітків віком 13–17 років проводять в інтернеті понад три години щодня. Водночас 20% батьків вважають, що почали говорити з дітьми про онлайн-безпеку запізно і хотіли б зробити це раніше.
Оскільки цифрові технології стали невіддільною частиною дитинства, важливо навчити дітей безпечної поведінки в інтернеті. Як це зробити?
Дитина може сприймати обмеження як покарання. Замість категоричного “не можна” варто пояснити наслідки надмірного використання гаджетів: погіршення зору, проблеми з концентрацією, нестача фізичної активності. Обґрунтовані правила сприймаються краще.
Гаджети для дітей — не лише розвага, а й спосіб заповнити вільний час. Варто запропонувати альтернативи: настільні ігри, творчі заняття, читання, активності на свіжому повітрі.
Щоб уникнути конфліктів, розробіть “Сімейну угоду”, де буде визначено:
Нові технології змінюються швидко, тому батькам важливо слідкувати за актуальними загрозами в інтернеті. Організація #stop_sexтинг створила серію інтерв’ю з дітьми про безпеку в інтернеті, де розглядаються теми кібербулінгу, загроз у соцмережах, секстингу, військових ризиків онлайн та штучного інтелекту.
Корисні ресурси для батьків та дітей:
Гаряча лінія #stop_sexтинг: 1545 (далі – 3)
Безкоштовні психологічні консультації або Telegram
Соціальні мережі та сайти #stop_sexтинг:
Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” писало що можуть зробити батьки, аби захистити дитину від небезпеки в кіберпросторі.
Фото — freepik
Обговорення