Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

2 Квітня 2025

Штучний інтелект в освіті та боротьбі з дезінформацією: які проєкти українські школярі презентували на Teens in AI?

В Україні вдруге пройшов національний етап міжнародного хакатону Teens in AI, що проводиться у 97 країнах світу. Десять команд підлітків із різних регіонів представили проєкти, які використовують штучний інтелект для вирішення глобальних проблем: боротьби з дезінформацією, гендерними стереотипами, покращення доступу до освіти та прогнозування епідемій.

Що розробили учасники?

Перед хакатоном школярі відвідували воркшопи з програмування, етики ШІ, дизайну мислення та пітчингу проєктів. У підсумку вони створили рішення, які можуть допомогти у:

  • прогнозуванні й запобіганні епідеміям;
  • покращенні доступності навчання у віддалених громадах;
  • ментальній підтримці школярів;
  • озвученні текстових даних для людей із порушеннями зору.

Переможці хакатону

Журі обрало три найкращі команди:

  • HARBOUR SEALS із проєктом “Equilla” – сайт, який виявляє гендерну дискримінацію, стереотипи та дезінформацію в соцмережах і пропонує гендерно нейтральні коментарі.
  • PL of KPI Igor Sikorsky із проєктом “EmoPuzzle” – інтерактивна навчальна платформа для дітей з аутизмом, що допомагає розуміти емоції та комунікувати.
  • “Інферно” із проєктом “Pure Mind” – платформа для створення нотаток і тестів на основі відеоуроків Всеукраїнської онлайн-школи з елементами голосової підтримки та персоналізованого розкладу.

Проєкт “Equilla” представлятиме Україну на міжнародному етапі, де серед 97 країн оберуть 10 найкращих команд для фіналу Global Demo Day.

Чому це важливо?

За словами віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова, штучний інтелект вже зараз змінює світ, і такі ініціативи дають українським школярам змогу не лише спостерігати за цими змінами, а й створювати власні інновації.

Хакатон реалізовано Міністерством цифрової трансформації, МОН, Львівським ІТ Кластером за підтримки IT-компанії TechMagic.

Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” повідомяло, що учні Політехнічного ліцею перемогли на міжнародному хакатоні Teens in AI, створивши застосунок ConnectAbility на базі ШІ для вивчення жестової мови.

Фото freepik

 


Обговорення