Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

8 Квітня 2025

Як подати заявку на STEM-субвенцію для шкіл у 2025 році — умови та дедлайни

Міністерство освіти і науки України з 8 до 18 квітня 2025 року приймає заявки на отримання освітньої субвенції для створення сучасного освітнього простору в межах реформи старшої школи “Профільна”. Загальний обсяг фінансування становить 499,4 млн грн.

Ці кошти призначені для модернізації навчальних кабінетів біології, фізики, хімії, географії, математики та створення STEM-лабораторій. Оснащення передбачає закупівлю сучасного лабораторного обладнання, комп’ютерної техніки, інтерактивних засобів навчання та нових меблів. Основний акцент — на формуванні єдиного освітнього простору в закладі (STEM-кластеру). Ремонтні роботи мають бути профінансовані з місцевих бюджетів або інших дозволених джерел.

Подати заявку можуть місцеві ради та обласні військові адміністрації. Від кожного регіону дозволено подати одну заявку, а Київська міська військова адміністрація — до десяти.

Серед обов’язкових умов для закладів освіти:

  • очна або змішана форма навчання;
  • забезпечення профільної освіти з 2027/2028 н.р.;
  • наявність щонайменше 60 учнів на паралелі 7 класів (або відповідність іншим критеріям згідно з перспективним планом розвитку);
  • підвезення учнів шкільним автобусом (для сільських шкіл).

Для участі необхідно заповнити Google-форму, підготувати проєктну заявку, кошторис і гарантійний лист щодо співфінансування (не менше 10% від суми). Усі документи слід подати через офіційну систему документообігу з цифровим підписом та надіслати копію на електронну пошту: offlineschool@mon.gov.ua.

Відбір проводитиме спеціальна комісія за участю представників МОН, Мінфіну та парламентського Комітету з питань освіти. Субвенція передбачає фінансування в пропорції 90% з державного бюджету і 10% — з місцевого.

Ця програма — черговий крок у підготовці до старту нової старшої школи в 2027 році, яка дасть змогу учням обирати навчальні профілі відповідно до своїх інтересів і планів. Сучасні лабораторії стануть ключовим інструментом для якісної освіти у сфері науки, технологій, інженерії та математики.

Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, що у 10 класі учні зможуть обирати профілі й предмети / курси, користуючись допомогою кар’єрного радника, а також, що МОН підтримує законопроєкти щодо реформування мережі ліцеїв.

Фото — МОН

 


Обговорення