Напишіть нам
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням
Для всіх
Для всіхБатькамВчителямДиректорамУчням

Всі проєкти

Всі теми

23 Квітня 2025

Профтехи отримали нову агротехніку: другий етап допомоги від JICA

Аграрна освіта в Україні стрімко оновлюється — і це вже відчувають у регіонах. Ще шість професійно-технічних закладів із різних областей отримали сучасну сільськогосподарську техніку завдяки підтримці Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Це вже другий етап реалізації ініціативи, що передбачає підтримку загалом 12 профтехів по всій країні.

Цього разу техніку отримали:

  • Катюжанський професійний коледж (Київщина)
  • Андріївський професійний ліцей (Миколаївщина)
  • Північний центр професійної освіти (Чернігівщина)
  • Куликівський аграрний ліцей (Чернігівщина)
  • Лебединське вище професійне училище лісового господарства (Сумщина)
  • Бородянський професійний аграрний ліцей (Київська область)

Оснащення, яке має значення

Усі шість закладів отримали новітню агротехніку, зокрема трактори з GPS-навігацією, сівалки, плуги та інше обладнання. Відтепер профтехи стають майданчиками, де студенти можуть опановувати практичні навички, які відповідають сучасним вимогам агросектору.

Йдеться не лише про вміння керувати технікою, а й про розуміння процесів точного землеробства, ефективне використання ресурсів і практику в реальних умовах, наближених до роботи на справжньому виробництві.

Чому це важливо

Професійна освіта в регіонах — це шанс для молоді залишатися у своїх громадах, здобуваючи затребувану спеціальність і розвиваючи місцеву економіку. Саме аграрні регіони — основа української економіки, і саме там сьогодні потрібні фахівці, які розуміють, як працює сучасне сільське господарство.

Це не перший крок JICA

Раніше, в межах першого етапу проєкту, техніку вже отримали навчальні заклади в Запорізькій, Миколаївській, Чернігівській, Одеській, Дніпропетровській і Харківській областях. Таким чином, JICA системно підтримує розвиток української профосвіти.

І хоча обладнання — лише інструмент, його впровадження в освітній процес відкриває нові горизонти як для студентів, так і для викладачів, роблячи навчання більш сучасним, практичним і результативним.

Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, що Уряд виділив 540 млн грн на проєкт “100 майстерень” у профтехах та коледжах.

Фото — МОН

 


Обговорення