Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

14 Травня 2025

“Перезавантаження: НУШ 1–4 класи” — як підготуватися до змін у Держстандарті початкової освіти

14 травня 2025 року громадська спілка “Освіторія” презентувала онлайн-курс “Перезавантаження: НУШ 1–4 класи” для вчительок і вчителів початкової школи. Курс розроблено у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки глобального фонду Education Cannot Wait (ECW) у межах програми стійкості #MYRPUA.

Курс стане особливо актуальним у контексті майбутнього оновлення Державного стандарту початкової освіти, який має врахувати сучасні освітні тенденції та виклики, зокрема ті, що постали перед українською освітою під час повномасштабного вторгнення. Головна мета змін — узгодити структуру Держстандарту з уже чинними стандартами базової та профільної середньої освіти.

Для оновлення стандарту Міністерство освіти створило робочу групу, до складу якої входять учителі-практики. Вони працюють над переглядом мети початкової освіти, уточненням ціннісних орієнтирів, впорядкуванням вимог до результатів навчання та оновленням базового навчального плану. На основі цих змін будуть створені нові навчальні програми та підручники для 1–4 класів.

Онлайн-курс “Перезавантаження: НУШ 1–4 класи” допоможе педагогам як упевнено працювати за чинним стандартом, так і підготуватися до нових змін.

Програма включає:

  • 30 коротких відеолекцій тривалістю по 10 хвилин із практичними порадами для роботи в класі;
  • матеріали для самостійного опрацювання;
  • тести для самоперевірки;
  • фінальне завдання.

Успішне проходження курсу дозволяє отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 академічних годин / 0,5 кредиту ECTS.

Особливу увагу в курсі приділено практичним підказкам і методикам адаптації освітнього процесу до сучасних реалій. Завдяки цьому вчительки й вчителі зможуть плавно перейти до роботи за оновленим стандартом, щойно його буде затверджено.

Приєднатися до навчання можна за посиланням.

Нагадаємо, минулоріч медіа “НУШ” писало, які три кроки необхідно зробити вже зараз для перезавантаження НУШ у 5–6 класах.

Фото — МОН

 


Обговорення