1 135
0
З початку 2025 року 10 тисяч українців скористалися можливістю безоплатно опанувати нову професію або підвищити кваліфікацію завдяки ваучерам на навчання. Програму реалізує Міністерство економіки України в межах ініціативи “Робота без бар’єрів”.
Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки Юлія Свириденко. За її словами, навчання за ваучерами вже профінансовано державою на понад 100 млн грн.
Найпопулярніші професії серед учасників програми — медсестра (2401 ваучер), кухар (851), соціальний робітник (721), водій (681), фахівець у галузі медицини (438) та психолог (425).
Більшість отримувачів ваучерів — це люди віком 45+ (7601 особа), а також внутрішньо переміщені особи (1467), люди з інвалідністю (574) та ветерани й учасники бойових дій (300).
У 2024 році ваучери на навчання отримали 23 тисячі українців, тоді держава виділила на це 327 млн грн.
Хто може отримати ваучер?
Скористатися програмою можуть:
Обов’язкові умови: мати профтехнічну або вищу освіту, не бути зареєстрованими як безробітні у центрі зайнятості та не навчатися за рахунок Фонду соцстрахування від безробіття упродовж останніх трьох років.
Як податися?
Потрібно обрати професію та заклад освіти, подати заявку онлайн через сайт Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості. Протягом 90 днів після отримання ваучера слід укласти договір із навчальним закладом.
Максимальна сума ваучера — 30 280 грн. Якщо навчання коштує дорожче, доплачує роботодавець або сама особа.
Навчатися можна в освітніх установах України, що мають ліцензію, у будь-якій формі — денній, заочній або дистанційній. Сфери — від медицини й освіти до ІТ, транспорту й агросектору.
Програма є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та реалізується Державною службою зайнятості.
Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, що у 2025 році певні категорії громадян отримають більше ваучерів на навчання: держава виділила 330 млн гривень.
Фото — freepik
Обговорення