640
0
В Україні більш як 50% вакансій, які планують відкривати підприємства, призначені для кваліфікованих працівників — передусім без вищої освіти. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній під час конференції “Освіта нової України”, повідомляє Укрінформ.
“Більше половини всіх вакансій, які планують підприємства відкривати, — це кваліфіковані робітники, робітники з обслуговування машиноустаткування, найпростіші професії. Тобто це люди без вищої освіти”, — наголосив посадовець.
Водночас, за словами Завгороднього, профіль зареєстрованих безробітних в Україні — це переважно люди з вищою освітою, які шукають роботу, що відповідала б їхній кваліфікації. Такий дисбаланс між попитом і пропозицією створює серйозний виклик для ринку праці.
За результатами спільного дослідження Міністерства освіти і науки та міжнародних партнерів, структура попиту на вакансії виглядає так:
Роботодавці, як зазначив Завгородній, часто скаржаться на те, що знання випускників не відповідають реальним потребам, а також на нестачу фахівців певних спеціальностей.
Щоби подолати цей розрив, держава розвиває напрям освіти дорослих, зокрема для безробітних, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, жінок та всіх, хто хоче змінити професію.
“Ми працюємо з бізнесами, міжнародними організаціями, Державною службою зайнятості. І за останні кілька років таких програм, де дорослі можуть прийти і перенавчитися, — сотні. Лише в закладах професійно-технічної освіти за минулий рік таке навчання пройшли десятки тисяч людей”, — зазначив заступник міністра.
Другий напрямок роботи — інфраструктурний. Йдеться про оновлення майстерень, лабораторій і навчальних просторів у закладах профтехосвіти та фахової передвищої освіти.
“Минулого року за субвенцію з держбюджету оновили 88 майстерень, цього року — ще 89. А разом із міжнародними партнерами — це понад 50 додаткових майстерень щороку”, — повідомив Завгородній.
Також у 2025 році триває повне оновлення освітніх стандартів у фаховій передвищій освіті. МОН розробляє як довгострокові програми для здобувачів освіти, так і короткострокові курси для дорослих, орієнтуючись на сучасні професійні стандарти.
Крім того, Верховна Рада вже ухвалила у першому читанні законопроєкт про професійну освіту, який передбачає:
Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло про результати дослідження щодо затребуваності випускників профтехів.
Фото — freepik
Обговорення