50
0
Заступниця міністра освіти і науки України з питань дошкільної освіти Анастасія Коновалова поділилася емоційною реакцією на відео про те, як у дитячих садочках під час складних умов дітей годують, використовуючи альтернативні методи приготування їжі.
Про це стало відомо зі сторінки заступниці міністра освіти і науки з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової.
“Не змогла додивитись без сліз. Уклін до землі тим, хто все це пекло щоденно перетворює на цікаву пригоду для наших малючків”, – написала посадовиця.
Допис викликав жваве обговорення в коментарях, зокрема щодо дотримання санітарних норм і системи НАССР у кризових умовах – під час воєнного стану та блекаутів. Частина учасників дискусії наголошує, що чинні нормативно-правові акти формально залишаються обов’язковими, а альтернативне приготування їжі може бути розцінене як порушення санітарних вимог або ризик перехресного забруднення.
Водночас працівники закладів дошкільної освіти діляться досвідом, що в реальності змушені шукати неформальні рішення, аби діти не залишилися голодними, іноді навіть приховуючи такі практики від контролюючих органів. У коментарях також звучить заклик до МОН ініціювати зміни до нормативних актів, які б надали керівникам закладів більше гнучкості та зняли персональну відповідальність у надзвичайних ситуаціях.
Загальна позиція учасників обговорення зійшлася на тому, що в критичних умовах пріоритетом має залишатися харчування дітей, а можливість готувати їжу на альтернативних джерелах енергії повинна бути офіційно передбачена й підтримана на рівні державної політики.
Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, як працюють школи під час енергетичної кризи.
Фото – istockphoto
Обговорення