Українські школярі здобули срібну нагороду на міжнародному ІТ-хакатоні INFOMATRIX World Finals 2026, який відбувся в Бухаресті. У фіналі змагалися команди з понад 40 країн світу, а учасники мали лише 24 години на створення технологічних рішень для актуальних суспільних викликів.
Про це повідомляє NV.
Україну на конкурсі представили учні Політехнічного ліцею НТУУ “КПІ” з Києва. Одним із головних досягнень стала срібна медаль команди AKSZ, яка презентувала проєкт FINDFIRST. Це система на основі штучного інтелекту для пошуку зниклих людей під час катастроф і надзвичайних ситуацій.
Розробка аналізує повідомлення про зниклих осіб, визначає рівень ризику та допомагає швидше координувати роботу рятувальників і волонтерів. Автори проєкту зазначають, що їхня мета – зробити реагування під час кризових ситуацій оперативнішим та ефективнішим.
Ще одна українська команда – KMP 2.0 – представила платформу для обміну речами та їжею під час надзвичайних ситуацій і стихійних лих. Сервіс має допомагати швидше доставляти гуманітарну допомогу людям, які її потребують.
Формат INFOMATRIX World Finals наближений до умов реальної роботи в ІТ-сфері. Тему хакатону учасники дізнаються лише після старту, після чого мають добу на створення готового продукту та його презентацію англійською мовою перед міжнародним журі.
Для українських школярів участь у конкурсі стала можливістю отримати досвід міжнародної співпраці, розвинути навички командної роботи та презентувати власні технологічні рішення на світовому рівні.
Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” повідомляло, що учні Політехнічного ліцею перемогли на міжнародному хакатоні Teens in AI.
Фото – NV




Обговорення