Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

26 Вересня 2024

Підлітки стали героями картин українських художників і створили гру на основі біографій митців

Підлітки з прикордонних і прифронтових громад стали учасниками проєкту “Завжди українці” про деколонізованих художників. Крім того, у межах ініціативи школярі та школярки створили гру про життя і творчість “викрадених” росією українських митців.

Про це розповіли на порталі “Суспільне”.

Ознайомитися з грою про деколонізованих художників можна за посиланням.

Проєкт “Завжди українці” презентували на фестивалі для дітей і підлітків “Різні разом”, яку освітня фундація GoGlobal провела в “Мистецькому арсеналі”.

Спеціально для події фахівці у сфері штучного інтелекту згенерували серію картин – портретів підлітків – в унікальних стилях “викрадених” росією українських художників:

  • Іллі Рєпіна;
  • Марії Башкирцевої;
  • Архипа Куїнджі;
  • Казимира Малевича;
  • Івана Айвазовського.

Участь у проєкті взяли 30 школярів і школярок із 5 прикордонних / прифронтових областей України:

  1. Харківської;
  2. Запорізької;
  3. Миколаївської;
  4. Дніпропетровської;
  5. Херсонської.

Крім того, під час фестивалю ІТ-фахівці провели 3 воркшопи, під час яких учасники й учасниці створили інтерактивну гру в метавсесвіті Roblox про життя й творчість митців.

“Гра, яку підлітки розробили про деколонізованих художників, розрахована на менше покоління, яке в такій інтерактивній формі може познайомитися з українськими митцями. Проте, як показала виставка, багато дорослих теж цікавляться історіями художників”, – пояснила Тетяна Коврига, директорка GoGlobal.

Організатори також розповіли, що проєкт покликаний підкреслити зв’язок між сучасними технологіями й культурною спадщиною і звертає увагу на проблему культурної апропріації (в образотворчому мистецтві, музиці, літературі тощо). Вибір деколонізованих художників має на меті акцентувати на несправедливому привласненні росією української культурної спадщини й підкреслити, що мистецтво є важливою частиною національної ідентичності.

Читайте також: “Культура під час війни: урок про важливість пам’яток мистецтва у воєнний час”

Титульне фото й фото в тексті: GoGlobal


Обговорення