196
0
Процес трансформації закладів вищої освіти займе роки, а до 2030 року в Міністерстві освіти і науки очікують на фінальний етап, коли повністю буде модернізована мережа ЗВО. Про це розповів Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки, в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
За його словами, нині в Україні 151 університет державної форми власності та 90 приватних, з яких має залишитися сотня закладів. Також у МОН планують переходити на три типи закладів вищої освіти, щоб на час вступу України до Європейського Союзу мати такі самі типи ЗВО.
Часто в таких закладах функціонують автономні медичні факультети чи інститути. В сильних класичних університетах розвинута наукова інфраструктура, в найрозвинутіших понад 40% студентів – це магістри та аспіранти.
Як пояснював Винницький, немає сенсу приєднувати консерваторію до університету, адже музична освіта не передбачає великої вибірковості предметів чи формування кругозору через розвиток широких компетентностей. Натомість гуманітарна, соціально-економічна освіта чи комп’ютерна інженерія можуть бути запропоновані в широкопрофільному та міждисциплінарному форматі.
“Приклад такого підходу показують Острозька академія, Могилянка, Український католицький університет — вони є радше неприкладними світоглядними центрами, які концентруються переважно на бакалаврській освіті й ніколи не будуть потужними науковими центрами, – додав заступник міністра освіти і науки. – Але ці ЗВО популярні серед вступників і відповідають потребі суспільства в підготовці громадян із широким, часто критичним світоглядом”.
Нагадаємо, у восьмому епізоді четвертого сезону подкасту “Дофамін для освіти” від ГО “Смарт освіта” Михайло Винницький розповідав про грантову систему, об’єднання університетів та зміни у вищій освіті. Почитати розмову з ним можна за посиланням.
Фото: freepik
Обговорення