472
0
У законопроєкті №11543 про заходи безпеки в школах, який Верховна Рада України вже ухвалила в першому читанні, пропонують затвердити пункт про те, що охоронцями в закладах освіти не можуть бути особи, які мають непогашену, незняту, встановлену законом судимість, або на яких накладали адмінстягнення за домашнє насильство, булінг, невиконання обов’язків щодо виховання дітей тощо. Утім “такі вимоги мають бути не лише до охоронців, а й до всіх працівників закладів освіти”, – висловилася в інтерв’ю порталу “Українська правда життя” освітня омбудсменка Надія Лещик.
Вона також додала, що цей законопроєкт стосується лише шкіл, але його норми варто було б розповсюдити й на інші рівні освіти.
“Я писала про це на своїй сторінці й уже побачила певний хейт через те, що педагоги повинні будуть брати довідку про несудимість. Але зараз це робиться дуже легко й просто: заходиш у “Дію”, замовляєш документи, через 15 хвилин отримуєш довідку. Я сама так робила”, – пояснила освітня омбудсменка.
Крім того, на думку Надії Лещик, якщо педагог вигорів, йому слід звертатися за психологічною допомогою та підтримкою, а інколи – навіть змінити роботу на певний час, “а не робити гірше дітям, булити їх, цькувати тощо”. До того ж, як додала освітня омбудсменка, вигорання насамперед шкодить безпосередньо вчителю.
“Це наша позиція, тому ми також хочемо, щоб були внесені зміни у законодавство щодо булінгу. Якщо суд визнає педагога винним у булінгу, його мають відсторонити на рік, два, три – це вже будуть вирішувати депутати, Верховна Рада України. Сподіваюся, законопроєкт щодо посилення відповідальності буде”, – пояснила вона.
Надія Лещик також розповіла, що хотіла б додати до законопроєкту про безпеку в школах пункт про колабораційну діяльність, адже педагоги формують свідомість дітей. Тобто, якщо суд визнав вчителя винним у співпраці з ворогом, то ця людина не повинна працювати в закладі освіти певний час.
“У нас є випадки, коли суд визнав людину колаборантом, але не позбавив її права займатися педагогічною діяльністю, тож вона спокійно йде працювати в школу. Більшість педагогів – чудові та професійні. Але є люди, які просто кидають тінь на професію. Освіта має очиститися від них і рухатися далі. Зараз, на жаль, освітня система певним чином навіть захищає цих педагогів”, – резюмувала вона.
Раніше ми також розповідали, чому освітяни та батьки хвилюються через появу в школах офіцерів безпеки, металодетекторів та парканів. Докладніше про це читайте в матеріалі за посиланням.
Читайте також: “Як працюватиме пропускний режим у школах і чи не заважатиме евакуації дітей у разі небезпеки: роз’яснення МОН”.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення