Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

6 Грудня 2024

Цифровий помічник у смартфоні: для українців створили безплатний застосунок з психологічної допомоги

Для українців і українок створили безплатний мобільний застосунок Melty, який виконуватиме функцію персонального психологічного асистента. З його допомогою користувачі й користувачки зможуть визначити свій психоемоційний стан і докладніше дізнатися про прості й дієві методи самодопомоги.

Про це редакції “НУШ” розповіли автори проєкту – БФ “Я-Маріуполь”.

Докладніше дізнатися про застосунок і завантажити його можна за посиланням.

За даними Міністерства охорони здоров’я, нині майже половина українців потребують психологічної допомоги. Це мільйони людей, кожен із яких носить у собі невидимий біль. Однак лише 6% із них наважуються звернутися за допомогою до фахівців (через страх засудження, стереотипи чи банальну незручність пошуку фахівця).

Саме для таких випадків і створили Melty – мобільний додаток, що, за словами авторів ініціативи, перетворить складний та тривожний процес відновлення ментального здоров’я на легкий, комфортний і доступний досвід.

Робота в застосунку відбувається в такий спосіб:

  • користувач обирає тест або тему, яка його турбує, наприклад, симптоми ПТСР чи рівень стресостійкості;
  • далі цифровий помічник запропонує пройти короткий тест і в доступній формі пояснить його результати. Наприклад, якщо тест показує наявність ознак депресії, Melty заспокоїть і пояснить, чому важливо звернутися до фахівця. Крім того, у додатку можна знайти дієві методики самодопомоги й поради досвідчених психологів.

Додаток Melty містить:

  • 11 стандартизованих психологічних тестів;
  • 23 психологічні техніки – вправи на м’язову релаксацію, дихальні та когнітивні практики, самопрограмування;
  • персоналізовані поради психолога (залежать від результатів тестувань);
  • цікаві факти;
  • можливість записатися на онлайн-консультацію з фахівцем або зустріч в одному з центрів “Я-Маріуполь”.

Весь контент додатка підготували психологи-практики згідно з міжнародними та українськими стандартами. Для більшої персоналізації контент адаптували під різні вікові групи з урахуванням реалій українського суспільства під час війни.

Melty орієнтований на українців віком від 15 до 30 років, але функціонал застосунку буде цікавим і старшим користувачам.

Раніше ми розповідали, що вчителі, шкільні психологи, батьки та всі, хто відчуває стрес, напругу чи вигорання, можуть поставити запитання експертам та експерткам у сфері ментального здоров’я на безплатній психологічній платформі Resilience.help від ГО “Смарт освіта”. Докладніше читайте за посиланням.

Читайте також:Чому психологічна служба в системі освіти потребує змін: концепт реформи”.

Титульне фото: ГО “Смарт освіта”


Обговорення