364
0
Кабінет Міністрів України постановою № 1507 від 19 листопада 2025 року утворив Національну раду з питань гарантування прав дитини. Також уряд затвердив положення, яке визначає її статус, завдання та порядок роботи.
Про це стало відомо з відповідної постанови Кабміну.
Національна рада є консультативно-дорадчим органом при Кабміні. Її створили для підготовки пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, а також координації дій органів влади в цій сфері.
До складу Національної ради увійшла освітня омбудсменка Надія Лещик.
Серед основних завдань Національної ради:
Відповідно до положення, Національна рада аналізує стан реалізації політики у сфері охорони дитинства, бере участь у розробленні проєктів нормативно-правових актів, готує рекомендації для Кабінету Міністрів України, а також щорічну державну доповідь про становище дітей в Україні для подання Президентові.
Засідання Національної ради мають проводитися не рідше одного разу на три місяці та можуть відбуватися як очно, так і в режимі відеозв’язку. Рішення ухвалюють більшістю голосів присутніх членів, а вся діяльність ради здійснюється на громадських засадах.
Організаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи Національної ради покладено на Міністерство соціальної політики України.
Нагадаємо, раніше медіа “НУШ” повідомляло, що в українських школах розповідатимуть про права дитини.
Фото – istockphoto
Обговорення