351
0
Учасники освітнього процесу – діти, батьки та працівники закладів освіти – можуть безоплатно звернутися по психологічну допомогу як у своїх громадах, так і онлайн. В умовах повномасштабної війни потреба в підтримці ментального здоров’я зросла, а кількість доступних сервісів – розширилася.
Про це повідомив освітній омбудсмен України.
Постійна тривога, пригнічений настрій, різкі емоційні зміни, порушення сну чи апетиту, а також нічні кошмари у дітей можуть свідчити про необхідність професійної допомоги.
Психологічну підтримку можна отримати безоплатно у різних установах. Зокрема, звернутися можна до психологічної служби закладу освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, центрів первинної медичної допомоги, центрів ментального здоров’я та центрів життєстійкості.
Крім того, підтримку надають і національні програми. Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?” пропонує кілька форматів допомоги:
Контакти гарячих ліній також оприлюднені на сайті Міністерства охорони здоров’я. Серед них – лінії Національної психологічної асоціації, Міжнародної організації з міграції, організації “Людина в біді” та ГО “Ла Страда-Україна”. Усі консультації є анонімними, конфіденційними та безоплатними.
Окрему психологічну допомогу дітям надає благодійний фонд “Голоси дітей”. Записатися на консультацію можна через телефонну лінію, чатботи в телеграмі та вайбері або звернувшись до регіональних центрів фонду. Залежно від ситуації дитина може отримати до 10 консультацій. Психологи працюють із наслідками травматичного досвіду, тривожними й депресивними розладами, порушеннями сну та харчової поведінки, проблемами адаптації й стосунків.
Турбота про ментальне здоров’я є такою ж важливою, як і про фізичне. Вчасне звернення по допомогу – це не слабкість, а відповідальне ставлення до себе й тих, хто поруч.
Нагадаємо, медіа “НУШ” повідомляло, що діти й батьки можуть отримати безплатну психоемоційну підтримку й допомогу для подолання травм, спричинених війною.
Фото – istockphoto
Обговорення