8 703
0
В Україні створюватимуть наукові ліцеї, які зможуть створювати проектні групи для школярів.
Про це йдеться в ухваленому урядом 22 травня положенні про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат, повідомляють на сайті МОН.
Ліцеї починатимуться з 5 класу. Їхні учні навчатимуться одразу за загальнодержавним та спеціалізованим освітніми стандартами. Зараз МОН розробляє спеціалізований стандарт.
Наукові ліцеї зможуть:
“Ми маємо дуже талановитих дітей, які вже в ранньому віці демонструють хист та бажання займатися дослідженнями, створювати інноваційні рішення, шукати відповіді на складні запитання. Часто такі школярі швидше засвоюють матеріал, потребують іншого підходу до навчання. Вони є скрізь, адже ні талант, ні допитливість не залежать від місця народження, доходу сім‘ї чи національності. Наше завдання – створити умови, які дозволили б цим дітям навчатися у швидшому темпі та отримувати поглиблені знання”, – пояснила Лілія Гриневич.
Учні отримуватимуть стипендії та безкоштовне харчування. Також їх довозитимуть до закладу або надаватимуть місце в гуртожитку. Тих, хто житиме в гуртожитку, забезпечуватимуть чотириразовим харчуванням, решту – одноразовим.
Учні 5-8 класів отримуватимуть стипендію у розмірі 32% від звичайної академічної стипендії студентів вишів І-ІІ рівня акредитації, учні 9 класу – 36%, учні 10 класу – 40%, а учні 11-12 класів – 44%.
Заклад, який захоче отримати статус наукового ліцею, повинен буде пройти відбір. Зокрема, науковий ліцей повинен:
Керівники шкіл можуть звернутися до Державної служби якості освіти про зміну статусу закладу. Служба проведе позаплановий інституційний аудит та визначить, чи заклад відповідає необхідним критеріям. Окрім того, наукові ліцеї зможуть створювати виші за рішенням вченої ради.
Нагадаємо, київські школи можуть отримати 200 тисяч гривень на власні проекти.
Фото: автор – Syda_Productions, Depositphotos
Обговорення